REKLAMA

Zabraknie ci nadgarstków na nowe zegarki Samsunga. Szykuje się wielka premiera

Samsung szykuje się do wypuszczenia nowych zegarków Galaxy Watch. W tym roku firma zrobi coś innego niż zwykle – wypuści więcej modeli z nowej serii. Jeden z nich może być kwadratowy.

15.03.2024 18.21
Zabraknie ci nadgarstków na nowe zegarki Samsunga. Szykuje się wielka premiera
REKLAMA

Wraz z tegorocznymi składanymi smartfonami Samsung pokaże też zegarki Galaxy Watch 7, w których powinniśmy zobaczyć niemałe zmiany w kwestii wydajności: urządzenia zyskają zupełnie nowe serca w postaci nowych autorskich układów Exynos. Informator z serwisu X twierdzi również, że w odróżnieniu od tego, co widzieliśmy w poprzednich latach, Samsung może wprowadzić nie dwa, ale aż trzy urządzenia z kategorii wearable.

REKLAMA

Samsung w tym roku może wprowadzić aż trzy zegarki. Jeden z nich ma być kwadratowy

Ostatnio do sieci trafiły doniesienia sugerujące, jakoby Samsung miał powrócić do korzeni i wypuścić na świat smartwatch z kwadratową kopertą. Pierwsze zegarki Koreańczyków w postaci Galaxy Gear były kwadratowe, lecz z biegiem lat producent porzucił prostokątne ekrany na rzecz okrągłych.

Nowe doniesienia pochodzą od użytkownika serwisu X pod pseudonimem kro_roe – sugerują, jakoby Samsung Galaxy Watch 7 miałby zostać wydany w trzech wersjach: Classic, Pro i jeszcze jednej. Nowa, trzecia wersja zegarka może zostać wyposażona w kwadratowy ekran (oraz kwadratową kopertę). Jeśli informacje się potwierdzą, to będzie oznaczało nie tylko, że Samsung po raz pierwszy w historii wypuści trzy wersje Galaxy Watcha w jednym roku, ale też stworzy nowoczesny odpowiednik dla zegarków Apple Watch.

Ciekawe jest to, że jednocześnie mają pojawić się modele z dopiskiem Classic oraz Pro, wszak w serii Watch 5 producent ominął wariant Classic z fizycznym ruchomym pierścieniem i zamiast tego do oferty wprowadził model Pro. W tym roku podstawowa wersja Galaxy Watcha o "sportowym" wyglądzie (po prostu Galaxy Watch) z okrągłym ekranem może zostać zastąpiona urządzeniem o kwadratowym wyświetlaczu. Wszak Apple Watch bardziej przypomina sportowy zegarek aniżeli elegancką propozycję.

Seria Samsung Galaxy Watch 7 z nowymi procesorami

Seria Samsung Galaxy Watch 7 ma zostać wyposażona w nowy procesor. Informator z serwisu X, piszący pod pseudonimem TheGalox_, twierdzi, że nadchodzące urządzenia zyskają procesor Exynos W940. Czip ma być zdecydowanie bardziej energooszczędny niż Exynos W930 z serii Galaxy Watch 6 - nawet o 50 proc. - jednocześnie będąc o 30 proc. wydajniejszy niż poprzedni model.

Wcześniej już pojawiały się doniesienia, że W940 może być pierwszym czipem Samsunga wykonanym w 3-nm procesie technologicznym. Układ ma wychodzić z fabryk Samsunga i jeśli faktycznie będzie produkowany w 3-nm procesie litograficznym, to jest duże prawdopodobieństwo, że podawany wzrost wydajności i energooszczędności okaże się realny. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać do sierpnia – wtedy najpewniej zostaną pokazane nowe zegarki Galaxy Watch 7 wraz ze składanymi smartfonami Samsung Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA