REKLAMA

Masz tego starocia? Właśnie dostaje najnowszego Androida

Popularny średniak sprzed kilku lat, Samsung Galaxy A52, wciąż ma kilka asów w rękawie. Nie pora jeszcze chować go do szuflady – ten "stary" smartfon właśnie otrzymał aktualizację, która zapewni mu drugie życie na kolejny rok.

08.03.2024 12.56
Masz tego starocia? Właśnie dostaje najnowszego Androida
REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu aktualizacje systemu Android były tematem tabu. Użytkownicy smartfonów z systemem Google'a woleli nie mówić głośno o tym, na jakiej wersji działają ich urządzenia. Producenci często opóźniali aktualizacje, w przeciwieństwie do Apple'a, który słynie z jednoczesnego wydawania najnowszego systemu na wszystkich swoich urządzeniach. Na szczęście czasy się zmieniły – nawet kilkuletnie smartfony mogą teraz liczyć na najnowsze oprogramowanie, zaledwie kilka miesięcy po swoich nowszych i droższych braciach. I tak jest dzisiaj!

REKLAMA

Samsung Galaxy A52 z One UI 6.0

Według serwisu SamMobile, Samsung Galaxy A52 otrzymał właśnie Androida 14 – również w Polsce! W przeciwieństwie do większości innych urządzeń Samsunga, które otrzymały aktualizację do Androida 14 z One UI 6.0 pod koniec ubiegłego roku, aktualizacja dla zwykłego, podstawowego A52 została nieco opóźniona, wszak wariant z 5G A52 otrzymał Androida 14 już pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Aktualizacja z One UI 6.0 dla Samsunga Galaxy A52 została udostępniona w styczniu w Rosji, a obecnie objęła kraje Azji i Europy, w tym Polskę. Ze względu na rozmiar aktualizacji – około 1,2 GB – Samsung zaleca pobieranie jej przez Wi-Fi.

Aktualizacja ta kończy cykl głównych aktualizacji systemu Android dla modelu A52, który zadebiutował w 2021 roku z Androidem 11. Użytkownicy mogą jednak być spokojni – telefon nadal będzie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń przez około rok.

Na początku stycznia Samsung Polska na Twitterze zapowiedział aktualizację podstawowego modelu A52 do Androida 14. Jak widać, południowokoreański gigant potrzebował dodatkowych trzech miesięcy, aby finalnie dostarczyć aktualizację również do popularnego średniaka sprzed trzech lat.

Serwis SamMobile podaje również, że aktualizacja jest dostępna również w innych krajach Azji i Europy, m.in.: Afganistanie, Australii, Austrii, Bangladeszu, Chorwacji, Francji, Niemczech, Indiach, Iraku, Włoszech, Kazachstanie, Kenii, Libii, Malezji, Maroku, Nowej Zelandii, Pakistanie, Portugalii, Rumunii, Arabii Saudyjskiej, Serbii, Słowacji, Słowenii, Republice Południowej Afryki, Hiszpanii, Sri Lance, Tajlandii, Czechach, Filipinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Ukrainie i Wietnamie.

Kup Samsunga Galaxy A54
Euro
REKLAMA

Przeczytaj więcej o nowościach od Samsunga:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA