REKLAMA

W mObywatelu podpiszesz ważny dokument. Nie trzeba będzie nigdzie jechać

Agencja zatrudnienia Trekwalder, we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, opracowała rozwiązanie, które pozwoli na zdalne podpisanie umowy o pracę - bez dodatkowych kosztów i bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

21.03.2024 10.05
mobywatel
REKLAMA

Do tej pory w przypadku chęci zdalnego podpisania umowy o pracę, niezbędne było posiadanie podpisu kwalifikowanego. Jest to rozwiązanie wygodne, ale wiążące się z dodatkowymi kosztami, sięgającymi od 200 do 600 zł, które nie każdy chciał ponosić. Do tej pory jedyną alternatywą było ręczne podpisanie dokumentu w siedzibie firmy, ale na szczęście właśnie się to zmienia.

REKLAMA

Rozwiązanie problemu – mObywatel i podpis z aplikacji

Rozwiązanie zostało opracowane przez agencję zatrudnienia Trenkwalder we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji. Pracownicy bez podpisu kwalifikowanego mogą teraz swobodnie zawierać umowy o pracę zdalnie, korzystając z tej intuicyjnej aplikacji.

Podpisanie umowy zdalnie w aplikacji mObywatel jest niezwykle proste:

  • Pracownik otrzymuje kod QR mailem
  • Skanuje kod w aplikacji mObywatel
  • Wyraża zgodę na przekazanie danych osobowych
  • Podpisuje umowę online za pomocą jednorazowego podpisu kwalifikowanego

Cały proces trwa zazwyczaj od 8 do 12 minut, gdy obie strony umowy są aktywne w tym samym momencie.

Połączyliśmy w tym celu nasz system informatyczny, system do wystawiania jednorazowych podpisów kwalifikowanych i aplikację mObywatel, która potwierdza tożsamość, co jest niezbędne do wystawienia jednorazowego podpisu kwalifikowanego

- wyjaśnia Ewelina Glińska-Kołodziej, dyrektor operacyjna agencji zatrudnienia Trenkwalde

Elektroniczne podpisywanie umów zapewnia nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo - przekonuje dyrektorka. Dane są przechowywane w bezpieczny sposób, eliminując konieczność magazynowania papierowych dokumentów. Dodatkowo aplikacja umożliwia nie tylko korzystanie z e-podpisu, ale również dostęp do innych dokumentów i realizację różnorodnych usług administracyjnych online.

Przeczytaj o nowościach w popularnych aplikacjach:

REKLAMA

Zdjęcie wyróżniające: Shutterstock/mindea

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA