REKLAMA

Lepiej zrób przelewy wcześniej. W tych bankach w weekend będą problemy

Klienci kilku dużych banków w Polsce w ten weekend spotkają się z problemami z dostępnością bankowości internetowej. Przez określony czas będą występować problemy z aplikacjami i stronami internetowymi.

15.03.2024 17.31
Lepiej zrób przelewy wcześniej. W tych bankach w weekend będą problemy
REKLAMA

Na liście jest największy bank w Polsce, czyli PKO BP, ale także równie ważne konkurencyjne banki – Santander, ING, Credit Agricole czy Velo Bank. Ograniczona dostępność ma wynikać z prostego powodu – zaplanowanych prac technicznych i modernizacyjnych, które będą przeprowadzane w ten weekend. Jeśli mamy w planach wykonać przelewy (i inne płatności), to lepiej o tym wiedzieć.

REKLAMA

Bank PKO BP - prace serwisowe w ten weekend

Bank PKO BP ogłosił, że 17 marca (niedziela) zostanie przeprowadzona przerwa techniczna, która potrwa od północy aż do godziny 12:00. W tym czasie wiele usług związanych z bankowością elektroniczną będzie niedostępna – m.in. serwis internetowy i telefoniczny iPKO i iPKO Biznes, funkcja otwartej bankowości, funkcja wielowalutowa dla karty do konta oraz płatności w sklepach internetowych realizowanych modułem Płacę z iPKO.

Aplikacja IKO będzie działać, natomiast w sklepach internetowych i stacjonarnych będzie opcja płatności tylko za pomocą BLIKa (którym również wykonamy wypłaty pieniądze z bankomatów). Podczas przerwy technicznej wszystkie karty mają działać zarówno w bankomatach, jak i sklepach stacjonarnych.

Santander i ING Bank Śląski

Następny na liście jest Santander, który zaplanował przerwę z soboty na niedzielę (16/17 marca) od godziny 21:00 do 6:00. Bankowość internetowa i aplikacja mobilna nie będą dostępne w godzinach 23:00 – 6:00, natomiast przez cały okres trwania prac klienci nie wykonają płatności BLIK, przelewów natychmiastowych, płatności w sklepach internetowych Przelew24. Karty, bankomaty i wpłatomaty będą działać bez zarzutu.

Klienci ING Banku Śląskiego mogą spotkać się z ograniczeniami aplikacji i strony internetowej w nocy 17 marca (od godziny 0:30 do 3:00), ponieważ usługi mają być dostępne tylko w podstawowym zakresie: m.in. nie będzie można korzystać z płatności kodami BLIK. Nie spotkają natomiast problemów z płatnościami kartami.

Credit Agricole oraz Velo Bank

Credit Agricole też ogłosił czasową przerwę w dostępie do usług, która ma potrwać w nocy z soboty na niedzielę (16/17 marca) od godziny 23:00 do 10:00. W tym czasie klienci nie skorzystają z aplikacji mobilnej, serwisu CA24 eBank, przelewów online oraz BLIK – nie otrzymają też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą.

Velo Bank natomiast przeprowadzi prace z 15 na 16 marca (od 23:30 do 8:40), w związku z czym nie będzie działać aplikacja mobilna, bankowość internetowa, BLIK oraz płatności kartą online. Bez zmian pozostaną bankomaty i wpłatomaty oraz płatności kartą.

REKLAMA

Więcej o bankowościach elektronicznych i mobilnych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA