REKLAMA

Założył Crocsy na turniej i dostał karę. Marka się odwdzięczyła

Jak założenie Crocsów może prowadzić do wygranej? Oto historia o tym, jak kara za wygodne obuwie doprowadziła do zaskakującej współpracy.

15.03.2024 17.07
Założył Crocsy na turniej i dostał karę. Marka się odwdzięczyła
REKLAMA

Przez lata słyszeliśmy o licznych karach dla graczy za łamanie regulaminu dotyczącego stroju lub obuwia. Najsłynniejsza historia dotyczy Michaela Jordana i pierwszych butów Nike Air Jordan 1, które były zbyt czerwone. Pomimo kary nałożonej na gracza, Nike zdecydował się ją zapłacić, wykorzystując sytuację jako element kampanii reklamowej. Więcej o tej historii można dowiedzieć się m.in. z filmu Air. Ale co łączy Jordana i Nike z e-sportem?

REKLAMA

Kara za Crocsy i absurdalny regulamin

E-sportowy zespół League of Legends otrzymał surową karę za naruszenie przepisów przez jednego z zawodników. Wykroczenie to stanowiło poważne złamanie zasad ligi LoL-a, bo zawodnik założył Crocsy.

W świecie e-sportu wybuchła sensacja, gdy zawodnik drużyny 100 Thieves, General Sniper, został ukarany grzywną w wysokości 20 tys. zł za noszenie tego popularnego obuwia.

Kara za klapki, ale jak to? Otóż takie obuwie jest zabronione w niektórych ligach e-sportowych, w tym w LCS-ie, w której uczestniczy zespół 100 Thieves. Cała sytuacja wywołała burzę w mediach społecznościowych, a wiele osób uznało karę za absurdalną, ale i nieco zabawną.

W odpowiedzi na karę, 100 Thieves wystawiło wszystkich swoich graczy w następnym meczu w butach Crocs, ale tym razem w wersji z zamkniętym noskiem – tak, aby uniknąć kolejnej kary. To jeszcze bardziej podsyciło dyskusję online.

Crocs odpowiada: oto współpraca!

Wykorzystując niespodziewany rozgłos, marka Crocs postanowiła nie tylko zostać sponsorem drużyny League of Legends 100 Thieves, ale również hojnie pokryć grzywnę nałożoną przez ligę:

Marka Crocs odpowiedziała na apel 100 Thieves i pokryje wszystkie grzywny. Marka będzie dumnym partnerem zespołu LCS. Bądźcie czujni na przyszłe momenty w ramach tej niesamowitej współpracy

– ogłosił zespół 100 Thieves.

Morał z tej historii jest prosty: czasami warto zaryzykować i założyć Crocsy, bo może to przynieść niespodziewane korzyści! Kto wie jeszcze, jakie jeszcze niespodzianki przyniesie współpraca 100 Thieves i Crocs?

REKLAMA

Na Spider's Web przeczytasz więcej wiadomości ze świata gier:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA