REKLAMA

Teraz możesz zrobić własnego Androida. Google ma niespodziankę

Wielkimi krokami zbliżają się targi MWC 2024 w Barcelonie. Na otarcie łez dla wszystkich, którzy są zainteresowani, a nie mogą odwiedzić stoiska Google'a, koncern przygotował małą niespodziankę. Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o stworzeniu własnego Androida, to teraz jest ku temu (ponowna) okazja.

23.02.2024 08.22
Teraz możesz zrobić własnego Androida. Google ma niespodziankę
REKLAMA

Marki Android raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. System operacyjny głęboko zakorzenił się w naszej świadomości, gdyż jest obecny na większości smartfonów działających w Polsce, wspominany zwykle jako atut przy okazji różnego rodzaju reklam sprzętu RTV i smartfonów. Oprócz tego logo systemu widzimy także uruchamiając nasze telefony.

Dzięki tej rozpoznawalności każdy również kojarzy charakterystycznego, zielonego robota z czułkami, który czasami przywdziewa nowy wygląd. Jak choćby lizakowy czy Kit-Katowy przy okazji premier systemu o tej samej nazwie. A co gdyby tak stworzyć własnego Androida?

REKLAMA

Puść wodzę wyobraźni. Własnemu Androidowi możesz dać czapeczkę Googlersa i Pixel Watcha

Nietypową zabawę przygotowało Google na oficjalnej stronie systemu operacyjnego Android. Wchodząc na przygotowaną przez Google witrynę, możemy w całości zbudować własnego Bota Androida, począwszy od jego materiału (a więc i koloru), a na ubraniach i dodatkach kończąc.

Tak przygotowanego Bota możemy zapisać jako obraz w formacie .png lub zachować w formie kodu QR.

Jak możemy przeczytać na stronie systemu, niespodzianka jest częścią kampanii Google podczas nadchodzących targów MWC w Barcelonie.

Warto także wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy Google pozwala nam tworzyć własnego Androida. W latach 2011-2020 w sklepie Google Play mogliśmy znaleźć Androidify, czyli aplikację pozwalającą na tworzenie własnego awatara z ikonicznym, zielonym robotem.

Więcej na temat Google:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Arthur_Shevtsov / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA