REKLAMA

Microsoft daje za darmo narzędzie, za które inni każą płacić. Pokochasz je

Sztuczna inteligencja trafiła do systemów Windows 11 i 10. Tym razem pomoże wszystkim w łatwy sposób pozbyć się niechcianych elementów ze zdjęć. Po co Photoshop czy inne narzędzia, skoro Zdjęcia pozwolą ci na to samo?

23.02.2024 09.46
Jak zmienić nazwę użytkownika Windows?
REKLAMA

Co potrafi generatywna sztuczna inteligencja? Praktycznie wszystko, co wymaga zmiany lub generowania obrazu na podstawie wzorca. Jednym z najprostszych zastosowań SI jest wymazywanie niechcianych osób czy detali ze zdjęć. Niby nic, ale dzięki temu można uzyskać idealną fotkę, która trafi na Instagrama czy Facebooka. Wcześniej trzeba było skorzystać z programów takich jak Photoshop czy Canva, aby załatwić ten problem. A teraz? Windows w domyślnej aplikacji Zdjęcia dodaje taką funkcję kompletnie za darmo. Bez haczyków.

REKLAMA

Magiczna gumka w programie Zdjęcia w Windows 11 i 10

Aplikacja Zdjęcia dla systemu Windows zyskuje nową funkcję edycji, która pozwala wymazywać niechciane elementy ze zdjęcia. Wykorzystuje ona sztuczną inteligencję do szybkiego usuwania ze zdjęć zakłóceń, takich jak obiekty w tle czy bałagan.

Jak to działa? Microsoft zaprezentował działanie tej funkcji na przykładzie zdjęcia uroczego Yorka, z którego magiczna gumka zasilana przez SI usunęła smycz:

To nie jest nic niesamowitego, bo podobne funkcje są dostępne w wielu programach, ale miło będzie mieć takie narzędzie zawsze pod ręką, niezależnie od tego, z jakiego komputera czy laptopa korzystamy. Szczególnie, że jeżeli coś jest kompletnie za darmo, to korzysta się z tego jeszcze przyjemniej.

Na Spider’s Web poznasz inne nowości w systemie Windows:

Ta aktualizacja jest teraz udostępniana użytkownikom Windows Insiders we wszystkich kanałach, rozpoczynając od dzisiaj (w tym tych w kanale Release Preview dla Windows 10).

REKLAMA

Firma udostępnia wszystkie swoje niedawno wydane funkcje edycji oparte na sztucznej inteligencji, w tym rozmycie tła, usuwanie i zamienianie tła oraz generatywne wymazywanie, w aplikacji Zdjęcia dla urządzeń Arm64 i systemu Windows 10. Funkcje te były wcześniej dostępne tylko w systemie Windows 11.

Kup komputer z Windows 11:
Media Expert
ASUS X515EA
Media Expert
HP 15S
Media Expert
Lenovo IdeaPad Slim
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA