REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nokia - legendarna marka telefonów idzie do piachu. Korzystałeś z nich, a nawet je kochałeś

Nokię kojarzymy przede wszystkim z cegiełkowatymi telefonami, które jeszcze 20 lat temu dosłownie władały rynkiem telefonów. Firmie HMD, która przejęła markę w 2016 r., nie udało się wykorzystać jej potencjału. Zdecydowano się więc na porzucenie jej i stworzenie własnych urządzeń. Spodziewana premiera smartfonów HMD może zakończyć raz na zawsze historię Nokii.

01.02.2024
11:34
Nokia - legendarna marka telefonów idzie do piachu. Korzystałeś z nich, a nawet je kochałeś
REKLAMA

W zeszłym roku świat technologii obiegła informacja o wielkich zmianach za kulisami Nokii. Bowiem dotychczasowy producent urządzeń dobrze nam znanej marki - HMD Global - zdecydował się działać pod własną marką HMD.

Jednak firmę czeka ogromna zmiana. Bowiem właśnie zapowiedziała ona prezentację nowych urządzeń i prawdopodobnie definitywny koniec Nokii.

REKLAMA

Producent Nokii z własną marką. Smartfony HMD mogą zadebiutować jeszcze w tym miesiącu

31 stycznia Human Mobile Devices (HMD Global) ogłosiło nadchodzące rozpoczęcie sprzedaży własnych urządzeń - bez marki Nokia. Co teoretycznie oznacza koniec marki Nokia, a praktycznie może oznaczać porzucenie jedynie części produktów - smartfonów, by pozostać przy produkcji podstawowych telefonów.

A to wypełniłoby obietnicę złożoną przez dyrektor generalnego HMD Global, Jeana-Francoisa Barila, który we wrześniu zapowiadał wydanie nowych urządzeń spod marki Nokia.

Jednak obecnie przyszłości marki również nie sprzyja fakt, że HMD Global na swojej stronie wyprzedaje wszystkie smartfony Nokia.

Przy okazji firma przedstawiła swoje plany na portfolio innych urządzeń mobilnych. Obejmuje ono smartfony, tablety i bezprzewodowe słuchawki douszne. Ponadto plotki sugerują, że możemy zobaczyć pierwsze smartfony marki HMD na targach MWC w Barcelonie, które odbędą się w dniach 26-29 lutego.

Spodziewa się, że smartfony HMD będą urządzeniami ze średniej i niższej półki. Sugerują to przecieki zdjęć, do których dotarł serwis 91mobiles, na których widać dwa smartfony z plastikowymi - charakterystycznymi dla tańszych smartfonów - pleckami.

Więcej na temat marki Nokia:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Framesira / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA