REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple nadal będzie uzależniony od Qualcomma. Plany przełożone

Apple pozostanie związany z największym dostawcą układów scalonych jeszcze przez kilka lat. Jak się okazuje, plany na uniezależnienie się od zewnętrznych producentów zostaną odłożone na dłuższy czas.

01.02.2024
21:34
Apple nadal będzie uzależniony od Qualcomma. Plany przełożone
REKLAMA

Apple od lat dąży do opracowania własnego modemu 5G, co umożliwiłoby firmie na uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców. Firma odniosła podobne sukcesy już wcześniej, m.in. zastępując procesory Intel Core własnymi układami Apple Silicon.

Jednak prace nad modemem 5G nadal napotykają na trudności. Pod koniec 2023 r. Mark Gurman informował o opóźnieniach w opracowywaniu modemu 5G przez Apple'a. Teraz te informacje zostały potwierdzone, gdyż Qualcomm ogłosił przedłużenie umowy z Apple'em.

REKLAMA

Qualcomm dostawcą czipów 5G do Apple’a do 2027 roku

Cristiano Amon, prezes firmy Qualcomm, ogłosił, że Apple będzie nadal korzystał z modemów 5G jego firmy aż do marca 2027 r., przedłużając wcześniejszą umowę, która miała wygasnąć w 2026 r.

Apple skorzystał z jednostronnej opcji przedłużenia swojej globalnej umowy licencyjnej na patenty o dodatkowe dwa lata, przedłużając istniejącą umowę do marca 2027 roku

- dowiedzieliśmy się z rozmowy o wynikach finansowych.

Apple skorzystało z opcji przedłużenia swojej globalnej umowy licencyjnej na patenty o dodatkowe dwa lata, przedłużając istniejącą umowę do marca 2027 r. W rozmowie z serwisem CNBC, Amon przekazał, że jest "bardzo zadowolony" z tego, jaką relację Qualcomm ma z Apple’em.

Przeczytaj więcej o najnowszych planach Apple'a na Spider's Web:

Mimo prób Apple'a z opracowaniem własnych modemów 5G, prace nad tym projektem nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Według nieoficjalnych informacji, prototypy modemów Apple'a nie są tak wydajne i efektywne jak modemy Qualcomma.

Według plotek, nadchodzące modele iPhone 16 Pro i 16 Pro Max zostaną wyposażone w nowy modem Qualcomm Snapdragon X75, który jest obecnie dostępny od roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA