REKLAMA

Nowy Android ma sposób na irytujących znajomych. Będziesz chcieć z tego korzystać

Jeżeli denerwuje cię zalew powiadomień od znajomych, ale nie chcesz całkowicie wyciszać telefonu, Android 15 przynosi rozwiązanie.

19.02.2024 10.01
Nowy Android ma sposób na irytujących znajomych. Będziesz chcieć z tego korzystać
REKLAMA

Google wprowadza funkcję podobną do iOS-a w najnowszej wersji Androida. Zamiast całkowitego braku powiadomień, będą one po prostu cichsze i nie będą przeszkadzać. Zwłaszcza, gdy źródłem tych powiadomień jest irytujący znajomy, który zamiast jednej długiej wiadomości wysyła 20 krótkich.

REKLAMA

Android 15 wprowadza funkcję ściszania powiadomień

Google udostępnia Androida 15 - póki co nie dla zwykłych użytkowników, lecz dla deweloperów. W pierwszej wersji odnaleziono ciekawą opcję "Notification cooldown". Najtrafniejszym tłumaczeniem wydaje się ściszenie powiadomień.

Jak informuje serwis Android Authority, ta nowość stopniowo zmniejsza głośność powtarzających się powiadomień z tej samej aplikacji, aby zapobiec przytłoczenia użytkowników nagłym ich napływem. Dla przykładu, pierwsze powiadomienie z Messengera będzie miało standardową głośność, ale już piąte czy dziesiąte będzie cichsze.

Ściszenie powiadomień można znaleźć w sekcji powiadomień w ustawieniach, gdzie dostępne są trzy opcje:

  • Zastosuj ściszenie do wszystkich powiadomień
  • Zastosuj ściszenie do powiadomień z konwersacji
  • Nie stosuj ściszenia do powiadomień

Kto nie potrzebuje czegoś takiego? Denerwujące e-maile, w których uczestniczymy tylko "do wiadomości", spam od znajomych na Messengerze to tylko dwa przykłady działania nowej funkcji Androia 15. Alternatywnie, możesz już teraz po prostu wyciszyć telefon i cieszyć się brakiem jakichkolwiek powiadomień!

REKLAMA

Przeczytaj więcej o aktualizacjach twoich ulubionych aplikacji:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA