REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wyciekł MSI CLAW! Przenośny sprzęt do gier mocno się różni od konkurencji

MSI dołącza do wyścigu o serca mobilnych graczy. Firma zaoferuje własny handheld do gier - MSI CLAW. Urządzenie w fundamentalny sposób różni się od konkurencyjnych sprzętów firm ASUS i Lenovo.

05.01.2024
12:21
Wyciekł MSI CLAW! Przenośny sprzęt do gier mocno się różni od konkurencji
REKLAMA

Miniony 2023 rok był prawdziwym renesansem handheldów do gier. ASUS i Lenovo zaprezentowali potężne urządzenia z układami AMD Ryzen Z1 Extreme, z kolei Valve odświeżyło Steam Decka. Zgodnie z moimi przewidywaniami, do wyścigu o serca graczy dołączają w 2024 roku kolejni producenci. Jednym z nich jest MSI ze swoim handheldem MSI CLAW.

REKLAMA

MSI CLAW wyciekł. Handheld będzie wyjątkowy, bo stawia na podzespoły Intela, nie AMD.

Zestaw informacji na temat nowego sprzętu został przedwcześnie opublikowany przez chiński dział MSI. Pierwsza prezentacja urządzenia miała odbyć się podczas targów CES 2024, ale jeszcze przed nią wiemy już o handheldzie bardzo wiele. Począwszy od wyglądu, po specyfikację dotyczącą CPU, GPU i pamięci operacyjnej.

Unikalną cechą handhelda MSI CLAW jest postawienie na komponenty Intela. Wszystkie pozostałe urządzenia tego typu przeznaczone do natywnego uruchamiania gier - Steam Deck, ASUS ROG Ally i Lenovo Legion Go - korzystają z podzespołów konkurencyjnego AMD. Premiera MSI CLAW będzie więc ważnym momentem nie tylko dla samego MSI, ale również Intela.

Za odpowiednią wydajność gier w handheldzie MSI CLAW odpowie CPU Intel Core Ultra 7 155H 3,8 GHz. Na zintegrowaną grafikę w architekturze Arc Alchemist złoży się 8 rdzeni Xe 2,25 GHz. Kolejnym wyróżnikiem jest pamięć operacyjna: aż 32 GB w porównaniu do 16 GB w Lenovo Legion Go i ASUS ROG Ally.

MSI CLAW:

  • CPU: Intel Core 7 Ultra 155H 3,8 GHz - 4,8 GHz
  • GPU: Arc Alchemist 8 Xe-Core 2,25 GHz
  • RAM: 32 GB LPDDR5X

Zagadką pozostaje ekran, pojemność, akumulator i unikalne funkcje handhelda MSI CLAW.

Oglądając grafiki z przecieku, stawiam na 7-calowy panel LCD, podobnie jak w urządzeniu ASUS ROG Ally. Jestem za to bardzo ciekaw, na jak pojemny akumulator zdecyduje się MSI. Baterie 40 Wh z połączeniu z układami AMD Ryzen Z1 okazały się piętą Achillesa, dlatego liczę, że MSI postawi na pojemniejsze rozwiązanie. Z drugiej strony nie wiadomo w jakim tempie podzespoły Intela będą drenować energię.

REKLAMA

Pozostałe elementy MSI CLAW wydają się do bólu klasyczne. Mamy układ analogów z Xboksa, diody pod grzybkami, dodatkowe przyciski funkcyjne blisko ekranu, kratki wylotu powietrza w górze obudowy oraz głośniki na froncie, zaraz pod analogami. Pod tym względem handheld jest bliźniaczo podobny do ASUS ROG Ally. Tyle tylko, że dostał czarną obudowę.

Data premiery MSI CLAW nie jest znana. Urządzenie najprawdopodobniej pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2024 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA