REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

LG idzie po koronę. Oto monitor dla graczy, którzy chcą mieć wszystko

Wasz monitor do gier ma standardowe 60 Hz? Co robicie ze swoim życiem? Teraz, aby być ultra świetnym graczem, potrzebujecie co najmniej 144 Hz, a dla niektórych idealnym wyborem jest 240 Hz. Teraz ci, którzy oczekują najmocniejszych zabawek, będą musieli znowu zmienić monitor, gdyż LG pokazał najlepsze, co mogło spotkać graczy.

05.01.2024
19:42
LG idzie po koronę. Oto monitor dla graczy, którzy chcą mieć wszystko
REKLAMA

A tak na serio: dla większości graczy, którzy chcą zdobyć nawet jeden procent przewagi nad oponentami w grach online, standardowe (i całkiem rozpowszechnione) 144 Hz to już sporo. Pamiętajcie, trzeba mieć odpowiedni sprzęt, aby wyciągnąć co najmniej 144 kl./s nawet w stosunkowo prostych tytułach, nie mówiąc już nawet o grach typu Call of Duty czy Battlefield. Teraz LG pokaże coś, co jest tak niepotrzebne 99,99 proc. graczy, że aż jest cudowne. O co chodzi?

REKLAMA

480 Hz i QHD. LG idzie po koronę

LG zaprezentuje 27-calowy monitor o odświeżaniu 480 Hz i rozdzielczości QHD, opatrzony metką Gaming OLED, podczas targów CES 2024. Ten wyświetlacz wykorzystuje technologię OLED, oferując niespotykaną wcześniej na rynku częstotliwość odświeżania 480 Hz, rozdzielczość QHD oraz czas reakcji wynoszący 0,03 ms.

Przypominając: 60 Hz to standard w monitorach, 120 Hz i 144 Hz to wartości idealne dla każdego, kto startuje w wyścigu po zdobycie przewagi nad oponentami. 240 Hz wymaga niezłego komputera oraz chęci bycia lepszym od wszystkich. A 480 Hz? To już odświeżanie dla kogoś, kto potrzebuje najlepszego możliwego ekranu do grania.

Monitor LG UltraGear OLED QHD z częstotliwością odświeżania 240Hz

Więcej tekstów o technologii znajdziecie na Spider's Web:

Firma w notce prasowej podkreśla, że wyświetlacze Gaming OLED emitują minimalną ilość światła niebieskiego, co redukuje zmęczenie oczu i eliminuje migotanie, zapewniając "komfortowe i przyjemne sesje rozgrywek". Firma planuje wprowadzić na rynek 27-calowy 480 Hz QHD Gaming OLED w pierwszej połowie roku oraz zaprezentować pełną gamę wyświetlaczy podczas CES 2024, obejmującą panele o wielkościach od 27 do 45 cali.

REKLAMA

Większe ekrany, takie jak modele 34- i 39-calowe, mają zaoferować ultrapanoramiczny stosunek proporcji dla jeszcze bardziej immersyjnego grania, natomiast 31,5-calowy monitor obsługuje rozdzielczość UHD, nadając się nie tylko do gier, ale również do “pracy biurowej i konsumpcji treści”.

Aby wzmocnić naszą pozycję na rynku wyświetlaczy do gier, będziemy nadal wykorzystywać moc charakterystycznych cech OLED, takich jak ultrawysokie częstotliwości odświeżania, szybkie czasy reakcji oraz idealna czerń, dla wizualnych doznań na najwyższym poziomie

– powiedział Won-seok Kang, wiceprezes i kierownik działu planowania produktów dużych wyświetlaczy w LG Display.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA