REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Teraz łatwo zrezygnujesz z powiadomień w Chrome. Przeglądarka dostaje nową funkcję

Google wprowadza na pierwszy rzut oka małą zmianę, która jest bardzo potrzebna. Wyłączenie powiadomień z Chrome nigdy nie było tak łatwe.

30.01.2024
21:15
Teraz łatwo zrezygnujesz z powiadomień w Chrome. Przeglądarka dostaje nową funkcję
REKLAMA

Wiele stron internetowych zachęca użytkowników, aby włączyli powiadomienia przeglądarki na swoich smartfonach. To dla stron jest korzystne, ponieważ tworzy ruch, natomiast nierzadko prowadzi do nadmiaru niepotrzebnych powiadomień w telefonie. Z jednej strony możemy zrezygnować ze wszystkich powiadomień z przeglądarki wyłączając je w opcjach, ale z drugiej pozbędziemy się nawet tych interesujących nas nowości i informacji. Dlatego powstał mechanizm, który znacząco ułatwi sprawę.

REKLAMA

Będziesz mógł łatwo zrezygnować z powiadomień stron internetowych w Chrome na Androidzie

Jak wynika z doniesień portalu Windows Report, Google planuje zmianę w powiadomieniach z przeglądarki internetowej Chrome w systemie Android. Dzięki czemu będziemy mogli rezygnować z powiadomień z określonych stron internetowych przy pomocy jednego kliknięcia. Obecnie po otrzymaniu powiadomienia możemy przejść do ustawień i tam szukać odpowiednich opcji, aby je wyłączyć, ale cały proces nie należy do najłatwiejszych.

W wersji testowej Google Chrome Canary na Androida wprowadzono jednak znacznie bardziej przystępny dla użytkownika mechanizm ułatwiający pozbycie się powiadomień. Po otrzymaniu powiadomienia push na dolnej części komunikatu będziemy mieli guzik "zrezygnuj z subskrypcji", którego kliknięcie sprawi, że nie będziemy otrzymywać dalszych powiadomień.

Obecnie do funkcji ma dostęp 50 proc. użytkowników przeglądarki w wydaniu Canary, natomiast opcja w lutym będzie dostępna dla 1 proc. użytkowników stabilnego wydania oznaczonego numerem 122. Aby wcześniej przetestować nowość, trzeba będzie pobrać przeglądarkę Google Chrome Canary ze sklepu Play. Następnie w paski adresu należy wpisać "chrome://flags", wyszukać funkcję "Notification one-tap unsubscribe" oraz ją aktywować.

Dzięki czemu w łatwy sposób będzie można pozbywać się powiadomień z określonych stron, bez rezygnacji ze wszystkich powiadomień serwowanych przez przeglądarkę Google Chrome na smartfonach z Androidem.

REKLAMA

Więcej o przeglądarkach internetowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA