REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kultowa gra ze światem wielkości Wielkiej Brytanii odświeżona. Nowa wersja jest dostępna za darmo

Doskonale pamiętana przez starszych graczy gra The Elder Scrolls II: Daggerfall doczekała się darmowego remastera. Dzięki niemu każdy może przemierzać setki kilometrów bez celu.

04.01.2024
19:27
Kultowa gra ze światem wielkości Wielkiej Brytanii odświeżona. Nowa wersja jest dostępna za darmo
REKLAMA

Ponad 207 tysięcy kilometrów kwadratowych. Taką przestrzeń oddali w ręce graczy producenci The Elder Scrolls II: Daggerfall ze znanego studia Bethesda. Z tak gigantycznym otwartym światem, Daggerfall jest jedną z największych - w tym dosłownym sensie - gier jakie kiedykolwiek powstały. Na jej tle kolejne odsłony serii TES: Morrowind, Oblivion i Skyrim - wydają się śmiesznie wręcz małe.

REKLAMA

Z powierzchnią porównywalną do Wielkiej Brytanii, The Elder Scrolls II: Daggerfall pozwala graczowi wałęsać się po krainach dniami i tygodniami, bez zdejmowania palca z klawisza W. Bethesda urozmaiciła świat drugiego TES-a 15 tys. miejsc, w tym miast, wiosek oraz groźnych podziemi. Ogromna przestrzeń została zasiedlona 750 tys. postaci niezależnych, potworów i herosów.

Więcej nie znaczy lepiej. Przekonaj się o tym, grając w The Elder Scrolls II: Daggerfall.

Jakim cudem gra z 1996 r. mogła zaoferować większy świat niż współczesne produkcje? Odpowiedź jest prosta: chodzi o jakość. Świat Daggerfalla to w gigantycznej mierze biomy tworzone metodą zautomatyzowanego kopiuj - wklej, budowane z wyraźnie powtarzających się klocków. Z tej perspektywy grze znacznie bliżej do współczesnego No Man’s Sky niż do Skyrim, w którym każda jaskinia i każda warowania to względnie unikalne miejsce.

Mimo tego The Elder Scrolls II: Daggerfall wciąż imponuje swoim rozmiarem, porównywalnym do rozmiaru typowego państwa. Chociażby dlatego warto dać grze szansę. Teraz pojawił się kolejny powód: Daggerfall doczekał się darmowego remastera na silniku Unity, znacząco poprawiającego oprawę gry pamiętającej połowę lat 90.

Prace fanów nad Daggerfall Unity właśnie zostały zakończone, a wersja 1.0 jest możliwa do pobrania za darmo.

Aby uruchomić Daggerfall Unity, wymagana jest pełna wersja oryginalnego TES-a II. Szczęśliwie, ta jest aktualnie dostępna kompletnie za darmo na Steam, bezpośrednio od producentów z Bethesdy. Po zainstalowaniu klasyka sprzed dekad należy pobrać zremasterowaną wersję na Unity, dostępną za darmo ze strony twórców.

REKLAMA

Daggerfall Unity wprowadza wiele ulepszeń względem oryginału. W tym wyższą rozdzielczość rozgrywki, zupełnie nowe oświetlenie, dalszy zasięg widzenia, ulepszony system sterowania oraz masę innych poprawek. Twórcy Daggerfall Unity postarali się także o bardzo prosty instalator. Wystarczy wskazać mu oryginalną grę na dysku komputera, a ten zajmie się cała resztą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA