REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zrobili to. Całe polskie miasto jest wpięte do światłowodu

Miejscowość, w której 100 proc. mieszkańców ma dostęp do internetu światłowodowego, a na ulicach będą obecne rozwiązania smart city? To nie miasto w Azji, Skandynawii czy Wielkiej Brytanii. Takie cuda mamy w naszym polskim Trzebiatowie.

09.01.2024
11:41
Zrobili to. Całe polskie miasto jest wpięte do światłowodu
REKLAMA

Pod koniec stycznia 2023 roku Orange Polska, reprezentowane przez jej rzecznika prasowego - Wojciecha Jabczyńskiego, złożyło obietnicę uczynienia Trzebiatowa w województwie zachodnio-pomorskim pierwszym w Polsce miastem w całości będącym w zasięgu internetu światłowodowego.

Obietnica była ambitna, bowiem Orange założyło osiągnięcie celu do końca 2023 roku, a położenie światłowodu zakładało także usunięcie dotychczas używanych, starych miedzianych kabli. Teraz, wobec rozpoczynającego się 2024 roku, przyszedł czas rozliczeń z obietnic.

REKLAMA

100 proc. mieszkańców Trzebiatowa w zasięgu światłowodu. To ewenement w skali kraju

9 stycznia Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange poinformował o zakończeniu projektu realizowanego przez Orange Polska. Wraz z końcem 2023 roku 100 proc. domostw na terenie Trzebiatów znalazło się w zasięgu internetu światłowodowego.

W wideo opublikowanym na kanale YouTube Orange Polska Jabczyński wyjaśnia przebieg procesu, jego wyzwania oraz efekty, jakie dla mieszkańców miasta ma dostęp do internetu światłowodowego.

Jak deklaruje Orange, do internetu światłowodowego od Orange ma dostęp teraz ponad 1200 klientów indywidualnych i przedsiębiorców. A to nie wszystko, bowiem Orange w niedalekiej przyszłości planuje wdrożenie rozwiązań smart city, pozwalające na inteligentne zarządzanie oświetleniem w mieście i oszczędzanie energii elektrycznej.

REKLAMA

Więcej na temat internetu światłowodowego:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA