REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Płacą za YouTube Premium, a i tak widzą reklamy. Pokrętne tłumaczenia giganta

W sieci zaczęły pojawiać się doniesienia o pojawieniu się reklam w aplikacji YouTube’a u niektórych użytkowników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie korzystali oni z abonamentu YouTube Premium.

19.12.2023
20:17
youtube premium 4k
REKLAMA

Sprawa z reklamami na YouTube wygląda bardzo prosto – dostęp do serwisu jest darmowy dla wszystkich użytkowników platformy, chociaż aby oglądać treści dostępne na platformie bez płacenia, wyświetlane są im reklamy. Szczególnie w ostatnich miesiącach Google zaostrzył politykę i od początku listopada 2023 platforma rozpoczęła oficjalną walkę z blokującymi reklamy poprzez różne wtyczki.

Ci, którzy nie chcą widzieć reklam, muszą zapłacić za subskrypcję. Jednak patrząc na nowe doniesienia, obecnie może to nie wystarczyć.

REKLAMA

YouTube Premium z reklamami? To najprawdopodobniej błąd

Do sieci trafiły doniesienia użytkowników YouTube Premium, którzy skarżą się na obecność reklam w aplikacji. Użytkownik Reddita u/Captain/Mystery_123 wrzucił zrzut ekranu aplikacji YouTube w wersji na iPhone’a (na co wskazuje interfejs widoczny na zrzucie), gdzie widać uruchomiony film, a poniżej blok reklamowy pewnej gry. Pod wątkiem pojawiły się komentarze, w których również inni użytkownicy twierdzą, że mają podobny problem.

Nie jest to odosobniony przypadek – wielu użytkowników Premium w wątku r/YouTube również wrzuca zrzuty ekranu potwierdzające, że widzą reklamy w różnych zakątkach aplikacji – także m.in. w Shortsach. Wszystkie przypadki zaczęły pojawiać się w podobnym czasie, więc zdecydowanie jest coś na rzeczy. Niektórzy postanowili napisać w tej sprawie do wsparcia YouTube’a. Odpowiedzi są… bardzo różnorodne.

Według doniesień jednych kilku użytkowników wsparcie tłumaczy, że nie mogą nic z tym zrobić, ponieważ "to treść sponsorowana, a nie reklama". Z drugiej strony pojawiły się odpowiedzi Google, że jest to chwilowy błąd techniczny. Wątek sugeruje, aby zgłosić taki wypadek bezpośrednio do firmy. Obecnie nie jest jasne, co jest przyczyną, natomiast wydaje się, iż faktycznie może być to po prostu błąd techniczny - wystarczy spojrzeć na to, że liczne zgłoszenia zaczęły pojawiać się w identycznym czasie.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalną odpowiedź ze strony YouTube’a. Gigant technologiczny nie powinien zostawić użytkowników bez odpowiedzi, bo najwidoczniej problem istnieje. YouTube Premium kosztujący 25,99 zł za miesiąc w pakiecie podstawowym blokuje wszystkie reklamy i korzystający z abonamentu dobrze wiedzą, że platforma dzięki subskrypcji jest zupełnie pozbawiona wszelkich reklam.

[Aktualizacja] Reklamy u subskrybentów Premium to błąd

YouTube poinformował, że pojawienie się reklam u niektórych użytkowników abonamentu Premium to błąd techniczny. Firma zdaje sobie sprawę z problemu i obecnie trwają prace, które mają na celu wyeliminowanie możliwości pojawienia się bloków reklamowych w różnych zakątkach aplikacji YouTube u aktywnych abonentów usługi.

REKLAMA

Więcej o YouTube przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA