REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Dostałeś SMS-a z tego numeru? To nie oszustwo, prokuratura przekazuje ważną informację

SMS od numeru +48 798 030 846 to autentyczna wiadomość - warto ją przeczytać, aby chronić swoje finanse. Wiadomość od prokuratury może być istotna.

19.12.2023
11:07
Dostałeś SMS-a z tego numeru? To nie oszustwo, prokuratura przekazuje ważną informację
REKLAMA

Regularnie ostrzegamy przed podejrzanymi wiadomościami od oszustów, a czasem nawet jedno niedopatrzenie może sporo kosztować. Tym razem sytuacja jest odmienna - warto sprawdzić, czy otrzymałeś takiego SMS-a, bo jest on niezwykle ważny i pochodzi z oficjalnego źródła.

REKLAMA

Policja wysyła SMS-y. Nie bójcie się ich

Polska Policja opublikowała komunikat informujący o śledztwie w sprawie podejrzanych oszustw inwestycyjnych na platformach takich jak RoyalZysk, Topeu, Primeu, Kraj Maklerów, Masl oraz Be22. Oszuści publikowali oferty obiecujące wysokie zyski z inwestycji, jednak po dokonaniu wpłaty środków, ofiary trafiały na fałszywe giełdy, gdzie obserwowały pozorne wzrosty kapitału.

Następnie zachęcano je do instalowania oprogramowania, które umożliwiało zdalny dostęp do ich urządzeń, co wykorzystywano do nielegalnych operacji finansowych, prowadzących do strat. Wszelkie obietnice zysków okazały się fałszywe i miały jedynie nakłonić ofiary do kolejnych inwestycji.

Aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwu w sieci, sprawdźcie te teksty na Spider's Web:

Aby zidentyfikować poszkodowane osoby, prowadzona jest kampania informacyjna polegająca na wysyłaniu wiadomości SMS z numeru +48 798 030 846 do potencjalnych ofiar. Odbiorcy zostali poproszeni o kontakt z Zarządem w Łodzi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości pod adresem email: oszustwa.inwestycyjne@cbzc.policja.gov.pl, celem wsparcia w ustaleniu szczegółów dotyczących inwestycji oraz wszelkich informacji pomocnych w prowadzonym śledztwie.

Tekst SMS-a z numeru +48 798030846

Policja opublikowała również treść SMS-a, który mógł zostać przesłany do potencjalnych pokrzywdzonych:

REKLAMA

Zarząd w Łodzi Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości prowadzi śledztwo dotyczące oszustw inwestycyjnych na platformach internetowych nadzorowanych przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi. Pana/Pani numer ujawniono na liście rozmów zrealizowanych przez grupę przestępczą. W przypadku wpłaty środków finansowych na inwestycję, prosimy o przekazanie szczegółów utraty środków, na adres e-mail: oszustwa.inwestycyjne@cbzc.policja.gov.pl

- czytamy na stronie Polskiej Policji.

Wiadomości wysyłane przez Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości nie zawierają żadnych danych osobowych ani informacji uznawanych za wrażliwe. Dodatkowo, nie zawierają żadnych linków przekierowujących do innych stron!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA