REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Uwaga! Wielka awaria w ING Bank Śląski. Problemy z płatnościami oraz dostępem do bankomatów

Najnowsze doniesienia potwierdzają, że obecnie trwa awaria w ING Banku Śląskim. Użytkownicy skarżą się, że nie mogą płacić kartami, a bank robi wszystko, aby naprawić sytuację.

12.12.2023
12:45
klucz u2f
REKLAMA

Na stronie internetowej ING Banku Śląskiego, profilu X (dawniej Twitter) oraz w na portalu Downdetector wrze. Nic dziwnego, bo jak podaje bank użytkownicy mogą napotkać różne problemy związane z bankowością internetową i mobilną, ale nawet z wypłatą gotówki przy pomocy bankomatu.

REKLAMA

ING Bank Śląski awaria. Nie działają karty w internecie i na miejscu, a także bankomaty

W serwisie Downdetector pierwsze doniesienia o problemach zaczęły napływać tuż po godzinie 8, natomiast z każdą mijającą godziną pojawiały się kolejne setki doniesień. Bank szybko zareagował i na X-owym profilu oraz stronie internetowej opublikował informacje, że ma liczne problemy i pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem problemów.

A tych jest sporo - awaria według doniesień użytkowników ma sprawiać, że nie widać kart płatniczych na stronach internetowych, co uniemożliwia płatności online. Bank również podaje, że płatności w sklepach kartą przy pomocy terminali również może nie działać, a utrudnione jest wykonywanie wpłat i wypłat z bankomatów i wpłatomatów. Najlepszym sposobem na ominięcie tego problemu jest płatność kodami BLIK generowanymi w Moje ING i ING Business, ponieważ ta metoda płatności działa bez większego problemu.

Nie działa również autoryzacja 3D Secure oraz niedostępne są usługi wymiany walut, a wykonanie przelewu zagranicznego może być mocno utrudnione - nie na możliwości też składanie wniosków rządowych w ramach 300+ i 500+ w Moim ING.

Bank robi wszystko, co może, aby rozwiązać awarię i wydaje się, że to kwestia chwili - portal Downdetector wskazuje, że liczba doniesień tylko spada.

REKLAMA

Więcej o zakupach i bankowości internetowej przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA