REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Porównali zwiastun GTA 6 i Vice City i zmiany są niesamowite. 20 lat robi różnicę

GTA 6 zostało zapowiedziane w miniony wtorek w nocy, a od tego czasu temat ten jest poruszany praktycznie wszędzie. Gra nawet nie miała swojej premiery, ale już bije rekordy popularności. Film zapowiadający produkcję przebił nawet zwiastun swojego poprzednika.

07.12.2023
8:47
GTA VI
REKLAMA

Nadchodzącej grze studia Rockstar Games nie można odmówić potężnego zainteresowania. Jak wynika z nowych doniesień, pierwszy zwiastun „szóstki” stał się najbardziej oglądanym growym zwiastunem na YouTube, pobijając wszystkie dotychczasowe wideo tego typu. Ale to nie wszystko, zwiastun pobił jeszcze inne rekordy. Zanim jednak do nich przejdziemy, spójrzcie na różnice między GTA Vice City, a GTA 6

REKLAMA

Różnice GTA 6 i GTA Vice City? Są ogromne

W sieci pojawiło się ciekawe kilkusekundowe wideo przedstawiające 20 lat różnicy na podstawie zwiastuna GTA: Vice City i GTA 6.  

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że zmiany w wyglądzie tych samych miejscówek są ogromne. Możliwość powrotu do Vice City, w którym wielu graczy spędziło dziesiątki (jeśli nie setki) godzin po tylu latach na zupełnie innym sprzęcie i oprogramowaniu z pewnością będzie niesamowitym doznaniem.

GTA 6 to istny hit. Wystarczy spojrzeć na liczby

Zwiastun GTA 6 ustanowił nowy rekord świata – stał się najczęściej oglądaną zapowiedzią gry na całym YouTube w ciągu zaledwie 24 godzin osiągając aż 90,4 mln wyświetleń, gdzie po 12 godzinach wyświetleń było aż 60 mln. Księga Rekordów Guinessa nawet potwierdziła, że zwiastun ten był najchętniej oglądanym wideo tego typu na YouTube w 24 godziny.

Ponadto ten półtoraminutowy film stał się również najpopularniejszym zwiastunem na platformie, jeśli chodzi o liczbę zdobytych łapek w górę w 24 godziny, gdzie po tym czasie zgromadził aż 8,9 mln polubień. Gdyby tego było mało, zwiastun jest ogólnie najchętniej oglądanym wideo na YouTube (nie licząc muzyki) w ciągu 24 godzin – rekord znacząco przebił dotychczasowy wynik kanału MrBeast, którego film w 24 godziny zdobył 59,4 mln wyświetleń, czyli ponad 30 mln mniej w tym samym czasie.

Sam kanał Rockstar Games na YouTube od premiery zwiastuna zyskał 2 mln subskrybentów. To jednak nie najciekawsza informacja. Wideo zapowiadające GTA 6 przebiło wynik wyświetleń pierwszego zwiastuna GTA 5, gdzie na czas pisania tego artykułu odsłon jest prawie 109 mln, gdy Grand Theft Auto V do tego czasu, przez ponad 12 lat zebrało niespełna 102 mln wyświetleń. Jeśli weźmiemy zwiastuny gier takich jak Cyberpunk 2077, Red Dead Redemption 2 i The Legend of Zelda: Breath of the Wild to dodając wyniki wyświetleń, to w dalszym ciągu GTA 6 ma ich więcej.

Z każdym odświeżeniem wideo prezentujące nowe Grand Theft Auto kolejne wyświetlenia wpadają i nie wydaje się, aby liczba 150 mln w ciągu następnych dni była niemożliwa do osiągnięcia.

REKLAMA

Więcej o GTA 6 przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA