REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mapy Google żegnają bardzo przydatną funkcję. Polscy kierowcy mają podwójny powód do irytacji

Google zamierza usunąć jeden z trybów w Mapach. Jeśli nie jesteś fanem Android Auto, ale zawsze ceniłeś wygodę głównych funkcji podczas podróży, mamy złe wieści.

28.12.2023
8:05
Zmiany Google Maps w Android Auto
REKLAMA

Tryb samochodowy w Mapach Google ułatwia dostęp do różnych funkcji smartfona podczas jazdy, takich jak obsługa wiadomości, połączeń i multimediów, które są dostępne w specjalnym, uproszczonym menu. Co ciekawe, tryb samochodowy zastąpił aplikację Android Auto na smartfony (czyli AA, ale na telefonie). Co więc Google planuje teraz?

REKLAMA

Tryb samochodowy może zostać wycofany

Google Maps planuje wycofanie funkcji "Trybu samochodowego" z aplikacji na platformę Android w lutym 2024 roku.

Tryb samochodowy (źródło: 9to5Google)

Ten tryb zapewnia szybki dostęp do Asystenta Google, Google Maps oraz zgodnych aplikacji do odtwarzania muzyki, podcastów, audiobooków i innych aplikacji do strumieniowania. Interfejs użytkownika posiada duże przyciski, co ułatwia obsługę podczas prowadzenia pojazdu Według serwisu 9to5Google, nowy kod wskazuje na usunięcie funkcji w 2024 roku:

<string name=”el_deprecation_pre_launch_tooltip_description”>Ten widok zniknie w lutym</string>

<string name=”el_deprecation_post_launch_tooltip_description”>Aby zadzwonić, wysłać wiadomość lub odtworzyć multimedia podczas nawigacji, dotknij mikrofonu, aby użyć Asystenta.</string>

- nowe linie kodu wskazujące na usunięcie trybu samochodowego (przetłumaczone na j. polski)

Początkowo tryb samochodowy w Mapach Google był dostępny tylko na wybranych rynkach, takich jak Niemcy, Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania. Polskim kierowcom trzeba było cierpliwie czekać na jego dostępność w Polsce. Niestety nad Wisłą mamy podwójny powód do irytacji, bowiem nawet nie zdążymy wypróbować wspomnianego trybu, bo wygląda na to, że jego premiery w naszym kraju nie będzie, a funkcja zostanie wycofana w nadchodzących miesiącach.

Aby dowiedzieć się więcej nowości o aplikacjach Google'a, sprawdź Spider's Web:

REKLAMA

Krótko mówiąc, jeśli ktoś nie ma możliwości lub nie chce korzystać z Android Auto, nie będzie mógł skorzystać z trybu stworzonego specjalnie dla telefonów w Google Maps, bo ich nie ma.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA