REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mała, lecz świetna nowość w mobilnym Gmailu

Google właśnie ułatwił życie wielu osobom, które na co dzień borykają się z problemem spamu w skrzynkach pocztowych. Aplikacja mobilna Gmail zyskała świetną funkcję ułatwiającą użytkownikowi pozbycie się spamu. Wystarczy jeden klik i po problemie.

25.12.2023
21:05
Mała, lecz świetna nowość w mobilnym Gmailu
REKLAMA

Wpisując swój e-mail do newsletterów kolejnych stron (gdzie te kuszą nas m.in. rabatami na zakup) robi się niezły bałagan i dzienna liczba wiadomości w skrzynce pocztowej tylko rośnie. Wypisanie się z subskrypcji wymaga wielu kroków, których unikniemy dzięki nowej aktualizacji aplikacji Gmail. Funkcja jednak dostępna jest tylko dla korzystających z iPhone’ów.

REKLAMA

Gmail ułatwi pozbyć się spamu jednym kliknięciem

Google po cichu rozpoczął wprowadzanie małej, ale przydatnej funkcji do Gmaila – guzika "Anuluj Subskrypcję" do aplikacji w wydaniu na iOS. Oznacza to, że użytkownicy iPhone’ów będą mogli w łatwy sposób pozbyć się niechcianych przyszłych wiadomości e-mail obejmujące promocje, biuletyny i inne formy spamu.

Guzik jest dostępny obok nazwy konta nadawcy tuż pod tematem wiadomości e-mail. Oczywiście jego kliknięcie wywoła okienko potwierdzającego chęć zaprzestania otrzymywania wiadomości od określonego nadawcy – tam będziemy mieli kolejny guzik "Anuluj subskrypcję". Jest to spore ułatwienie, ponieważ nie wymaga dodatkowego przewijania czy szukania po opcjach.

Bo tak naprawdę funkcja "Anuluj Subskrypcję" była już dostępna na urządzeniach mobilnych (nie tylko z iOS, ale także systemem Android) – wywoływało się ją przy pomocy trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu aplikacji. Dobrze również mogliśmy przewinąć na sam dół e-maila, ale to wymagało od nas szukania przycisku rezygnacji ze subskrypcji dostarczonego przez nadawcę wiadomości. Oba rozwiązania miały jednak spore wady – w przypadku tego pierwszego trzeba było wiedzieć, że po rozwinięciu trzech kropek taka funkcja tam widnieje, w przypadku drugiego było to przewijanie i szukanie.

Google zastosowało tu identyczny mechanizm jak na przeglądarkowym wydaniu Gmaila, gdzie guzik "Anuluj Subskrypcję" również dostępny jest obok nazwy konta nadawcy. To z pewnością spore ułatwienie w kwestii przejrzystości – jeśli przykładowo chcemy zrobić porządek w aplikacji pocztowej i wypisać się z jak największej liczby subskrypcji, to taki guzik jest przydatny.

Jak na razie tylko na iPhone’y. Smartfony z Androidem sobie poczekają

Funkcja rezygnacji z subskrypcji obecnie trafia do użytkowników smartfonów Apple, czyli Google najwidoczniej potraktował priorytetowo wydanie aplikacji mobilnej na iOS. Jak na razie nie widać jej na smartfonach z Androidem, co dziwne – jest to przecież system operacyjny firmy, chociaż to nie pierwszy raz, gdy jakaś nowość jest wprowadzana na iPhone’y wcześniej. Posiadaczom smartfonów z Androidem przyjdzie nic innego jak poczekać trochę dłużej.

REKLAMA

2023 rok był dla Google udany. Oto kilka tekstów podsumowujących:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA