REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wiadomości Google zrobią z ciebie poetę. Napiszą SMS-y w stylu Szekspira

Wiadomości Google zyskały świetną funkcję, która zrobi z ciebie (i każdego poetę). Napisze za ciebie piękne SMS-y – oczywiście dzięki sztucznej inteligencji.

22.12.2023
20:53
Wiadomości Google zrobią z ciebie poetę. Napiszą SMS-y w stylu Szekspira
REKLAMA

Od dłuższego czasu użytkownicy aplikacji Wiadomości Google (Google Messages) w Stanach Zjednoczonych mogą testować funkcję Magic Compose. Rozwiązanie zostało wdrożone z prostego powodu – ma ułatwiać piszącym SMS-y i RCS-y tworzenie wiadomości. Teraz jest dostępne dla użytkowników w Europie. Fajnie, gdyby trafiło do Polski.

REKLAMA

Wiadomości Google zrobią z ciebie poetę

Google stara się wrzucać sztuczną inteligencję tam, gdzie tylko może. Funkcja Magic Compose została zapowiedziana na tegorocznym wydarzeniu Google I/O 2023 i praktycznie natychmiastowo wdrożona dla użytkowników w USA. Teraz zaczyna pojawiać się w innych regionach – przede wszystkim Europie.

Funkcja z perspektywy użytkownika jest naprawdę prosta – na dolnej stronie pola tekstowego obok ikony zdjęć dostępna jest ikona ołówka, którego kliknięcie uruchomi możliwość pisania wiadomości przy pomocy sztucznej inteligencji. W zależności od tego, ile jest już wiadomości na czacie, rozwiązanie wyświetli nam gotową odpowiedź lub poprosi o wersję roboczą wiadomości.

Jeśli już napiszemy wiadomość, to rozwiązanie zacznie działać i przerabiać treść: nasza wiadomość zostanie przepisana przez sztuczną inteligencję, a na dole wyświetli nam kilka wariantów. Dodatkowo jest możliwość ustawienia tonu odpowiedzi: m.in. formalny, podekscytowany, krótki, chociaż Google nie zapomniał tu o śmieszniejszych opcjach, m.in. stylizowanych na styl Williama Szekspira.

Już przed wykorzystaniem funkcji dostajemy komunikaty o sposobie jej działania. Wiadomości są wysyłane na serwery Google, ale po wygenerowaniu sugestii natychmiastowo mają zostać usunięte oraz co ważne, Google nie wykorzystuje danych do "karmienia" modelu LLM.

Jak na razie tylko w kilku krajach w Europie

Jak donosi portal 9to5google, Magic Compose w aplikacji Google Wiadomości działa jak na razie w kilku krajach w Europie: Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech, gdzie użytkownicy korzystają z lokalnych kart SIM przy włączonym języku angielskim (USA) na urządzeniu. Dodatkowo trzeba mieć pobraną testową wersję beta Wiadomości Google. Funkcja działa za sprawą asystenta Google Bard, który od dłuższego czasu obsługuje język polski, więc nie wydaje się, aby docelowo ominęła Polaków.

REKLAMA

Więcej o nowościach Google przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA