REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

W końcu łatwo wrócicie do ulubionych artykułów. Tę nową zakładkę w Google musicie odwiedzić

Ile razy naprawdę polubiliście jakiś tekst w Google Discover - ale tak mocno, że chcieliście powrócić do niego później? Teoretycznie do tego służyły zakładki, ale teraz Google wprowadza dodatkowe miejsce, gdzie znajdziecie wszystkie teksty, które was interesują.

20.12.2023
20:32
W końcu łatwo wrócicie do ulubionych artykułów. Tę nową zakładkę w Google musicie odwiedzić
REKLAMA

Google Discover, czyli automatycznie dobierany zbiór świeżych i najciekawszych artykułów, stał się hitem wśród wszystkich użytkowników, którzy nie mają czasu na mozolne scrollowanie stron internetowych w poszukiwaniu interesujących czy istotnych informacji. Bo co jest lepszego niż spersonalizowane informacje dostępne w jednym miejscu?

REKLAMA

W 2020 roku Google dodał opcję polubień/zaserduszkowania postów, pozwalając użytkownikom na wyrażanie opinii na temat źródeł, które chcieliby widzieć częściej. Jednak teraz Google nieco zmienia znaczenie serduszek. O co chodzi?

Polubione teksty z Google Discover w jednym miejscu

Początkowo, opinie te były częścią Aktywności w Google, lecz z czasem stały się niedostępne, jak podaje serwis 9to5Google. Obecnie Google udostępnia dedykowaną stronę internetową pod adresem google.com/interests/liked, zoptymalizowaną pod kątem urządzeń mobilnych, gdzie użytkownicy mogą przeglądać artykuły i filmy z YouTube’a, które polubili w Google Discover. Funkcjonuje to jako swoiste narzędzie do tworzenia zakładek, ale z treściami, które nam się spodobały.

Sekcja z polubionymi artykułami w Google Discover (fot. Spider's Web)

Po więcej zmian w aplikacjach Google'a, wpadajcie na Spider's Web:

REKLAMA

Czyli Google rozdzieliło zapisywanie treści w Google Discover na takie, które polubiliśmy (tj. daliśmy im serduszko) oraz na te, które dodajemy do naszych zakładek - czy to ma sens? Możliwe, że w niedalekiej przyszłości obie te funkcje zostaną połączone w jedną sekcję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA