REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Płacisz za VOD, a tu reklamy. Popularny serwis zdecydował: znikną, gdy zapłacisz więcej

Amazon Prime Video wprowadza zmianę, która nie spodoba się fanom idei "płacę i oczekuję braku reklam". Platforma postanowiła wprowadzić reklamy dla subskrybentów płacących abonament.

27.12.2023
9:34
Amazon Prime Video wprowadza reklamy w subskrypcji
REKLAMA

Najnowszym posunięciem w celu zwiększenia dostępności platform streamingowych są reklamy. Netflix w Stanach Zjednoczonych wprowadził specjalny plan, umożliwiający dostęp do wszystkich treści, ale wymagający oglądania cyklicznych reklam, jak w tradycyjnej telewizji naziemnej. Inne platformy idą w podobnym kierunku.

REKLAMA

Amazon Prime Video z reklamami. Płać albo płacz

Amazon ogłosił, że od 29 stycznia w Stanach Zjednoczonych wprowadzi reklamy do usługi Prime Video. Jaki jest cel? Jak twierdzą przedstawiciele firmy, chodzi o "zwiększenie inwestycji w treści". Podkreślają również, że ilość reklam będzie ograniczona. Jednak dla tych, którzy nie chcą oglądać reklam, Amazon proponuje drugą opcję. Za dodatkowe 2,99 dol miesięcznie można zrezygnować z reklam.

Dla jasności: dotychczasowy plan staje się teraz planem z reklamami, co oznacza, że użytkownicy w Stanach Zjednoczonych (i nie tylko) będą oglądać reklamy podczas korzystania z Prime Video. A jeśli zechcą wrócić do wcześniejszego stanu, będą musieli dopłacić 3 dolary. Proste, prawda?

Jeżeli interesują cię teksty o platformach streamingowych, sprawdź te teksty na Spider's Web:

Redakcja The Verge udostępniła e-maila od Amazona, w którym zapowiedziano te zmiany. W tej samej wiadomości, firma jednocześnie stara się zniechęcić do rezygnacji z usługi z powodu wprowadzenia reklam w płatnej subskrypcji, informując o benefitach uczestniczenia w programie Prime.

Nasz celem jest prezentowanie zdecydowanie mniej reklam niż tradycyjna telewizja oraz inne platformy streamingowe. Nie ma potrzeby podejmowania żadnych działań z twojej strony. Ceny abonamentu Prime nie ulegną zmianie.

- przekazuje Amazon.

Co z Polską? Na razie nie wiadomo

REKLAMA

Już we wrześniu 2023 roku Amazon Prime Video zapowiedział, że w 2024 roku planuje wprowadzić reklamy dla subskrybentów w kilku krajach. Wtedy dowiedzieliśmy się, że mają pojawić się w Prime Video w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Kanadzie. Kolejne kraje na liście to Francja, Włochy, Hiszpania, Meksyk oraz Australia.

Polska nie jest jeszcze na liście krajów, gdzie pojawi się specjalny pakiet z reklamami - i na razie nie ma informacji, kiedy dotrą do nas.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA