REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows pomoże oszczędzać prąd. Kapitalna nowość na trudne czasy w systemie Microsoftu

Microsoft chce wrzucić na wyższy poziom dotychczasowe funkcje oszczędzania baterii. Z funkcją oszczędzania energii nie tylko twój laptop będzie zużywał jeszcze mniej energii, ale i twój komputer będzie pobierał mniej energii.

30.11.2023
9:46
Windows pomoże oszczędzać prąd. Kapitalna nowość w systemie Microsoftu
REKLAMA

Jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z laptopa (czy jakiegokolwiek innego urządzenia mobilnego), to z pewnością miałeś do czynienia z trybem oszczędzania baterii, który ma na celu wydłużenie pracy urządzenia bez ładowarki, przy jednoczesnym ograniczeniu pewnych funkcji urządzenia.

Microsoft najwyraźniej zrozumiał, że nawet użytkownicy komputerów stacjonarnych doceniliby oszczędzanie energii. Czy to ze względu na fakt, że prąd kosztuje, czy ze względu na fakt, że najdroższe komputery do gier nie muszą być na chodzie 24 godziny na dobę. Tak więc już wkrótce w szybkich ustawieniach systemu znajdziesz całkiem przydatny przełącznik.

REKLAMA

Twój komputer będzie oszczędzał energię. Dosłownie

Wieczorem 29 listopada do kanału Canary w programie Windows 11 Insider Preview trafił nowy build 26002 - innymi słowy trwają testy kolejnej większej aktualizacji systemu. Wraz z nim Microsoft na swoim blogu ogłosił, czego mogą się spodziewać członkowie programu Insider.

Największą zmianą jest dodanie do systemu Windows 11 funkcji "Oszczędzania energii", która "rozszerza i usprawnia oszczędzanie baterii". Jej zadaniem będzie oszczędzanie baterii (w przypadku laptopów) i/lub oszczędzanie energii, którą pobiera urządzenie (w przypadku komputerów stacjonarnych lub laptopów podłączonych do ładowania).

- Zoptymalizowane pod kątem wydłużenia żywotności baterii, oszczędzanie energii będzie dostępne, gdy komputery są podłączone (dotyczy to również komputerów stacjonarnych) dla tych, którzy chcą oszczędzać energię przez cały czas

- informuje Microsoft.

Skrót do ustawienia będzie znajdował się także w obszarze szybkich ustawień. W przypadku laptopów możliwe będzie włączenie automatycznego oszczędzania energii po osiągnięciu danego stanu baterii.

Kanał Canary to najwcześniejszy, a zarazem najbardziej niestabilny etap dystrybucji nowych funkcji w systemie Windows 11. Oznacza to, że zajmie sporo czasu, zanim oszczędzaniu energii do kanałów bliższych finalnej wersji - a w nich funkcja może się znacząco różnić od pierwotnego wydania.

REKLAMA

Więcej na temat Windows 11:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA