REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Lepiej późno niż wcale. Jeden z elementów systemu Windows z przydatną nowością

Microsoft Store w systemie Windows został zaktualizowany o nową przydatną funkcję - możliwość wyboru lokalizacji instalowanej gry. Lepiej późno niż wcale.

14.11.2023
19:00
Jak zmienić nazwę użytkownika Windows?
REKLAMA

Sklep z aplikacjami wbudowany w system Microsoft Windows wydaje się najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodą instalacji - wszak wszystko mamy pod ręką, wystarczy wpisać nazwę programu lub gry w wyszukiwarkę i gotowe. Dlatego sklep powinien być najbardziej możliwie funkcjonalny, żeby zachęcać do instalacji. Mimo tego proces instalacji poprzez Microsoft Store na innym dysku niż domyślny do niedawna wymagał dodatkowych sztuczek, co dla niektórych nie było takie oczywiste. Teraz będzie to znacznie prostsze.

REKLAMA

Microsoft Store pozwala wybrać lokalizację instalacji gry. Bez dodatkowych sztuczek

Możliwość wyboru lokalizacji (konkretnego dysku) instalacji aplikacji pojawiła się w Microsoft Store w wersji 22310, co zostało potwierdzone przez samego pracownika Microsoftu zajmującego się sklepem aplikacji systemu Windows. Aby skorzystać z tej funkcji, trzeba będzie wykonać aktualizację oprogramowania - ta ma być dostępna dla wszystkich użytkowników systemu operacyjnego. 

Pracownik Microsoftu również pokazał działanie rozwiązania w praktyce na krótkim filmiku. Klikając guzik instalacji, pojawi nam się okno z guzikiem wyboru określonego dysku - jeśli korzystamy z dwóch lub większej liczby nośników na dane. Okno daje możliwość przejścia do ustawień, aby wybrać domyślny dysk instalacyjny albo po prostu folder. Jest też przełącznik, aby każdorazowa instalacja wyświetlała zapytanie dotyczące lokalizacji instalowanego pliku.

Oczywiście to nie tak, że w systemie Windows wcześniej nie było możliwości wyboru lokalizacji instalowanej aplikacji, gry czy programu. Była, ale zaszyta głęboko w ustawieniach, przez co wielu użytkowników potrzebowało zajrzeć do poradnika, przykładowo na YouTubie (wystarczy spojrzeć na wyświetlenia tego typu poradników). Proces wymagał bowiem przejścia do ustawień: System > Pamięć > Zaawansowane ustawienia magazynu > Miejsce zapisu. 

Nowa metoda jest jedynie ułatwieniem, które może w znaczący sposób pomóc mniej zaawansowanym użytkownikom. Wreszcie nie trzeba będzie przeszukiwać ustawień. 

REKLAMA

Więcej o Microsofcie i systemie operacyjnym Windows piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA