REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Co z aktualizacją Samsunga Galaxy S22 do Androida 14 i One UI 6? Warto odwiedzić ustawienia

Wiele wskazuje na to, że seria Samsung Galaxy S22 wreszcie otrzymuje aktualizację do Androida 14 z nakładką One UI 6 w Polsce. Użytkownicy tego smartfona mogą zajrzeć do ustawień, aby otrzymać wyczekiwane przez wielu uaktualnienie.

20.11.2023
19:31
Samsung Galaxy S22
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu poinformowaliśmy o tym, że w sieci pojawił się harmonogram aktualizacji smartfonów Samsung Galaxy, który sugerował, że Samsung Galaxy S22 ma otrzymać Androida 14 jeszcze w tym samym tygodniu. Prawda okazała się nieco inna, ale już nie trzeba dłużej czekać. Nic nie stoi na przeszkodzie ku instalacji One UI 6, która w pierwszej kolejności trafiła na tegoroczną sztandarową serię Galaxy S23. Teraz czas na ubiegłoroczną. 

REKLAMA

Samsung Galaxy S22 z aktualizacją do Androida i One UI 6 w Polsce

Jeśli masz smartfon z serii Samsung Galaxy S22 - chodzi o podstawowy model S22, pośredni S22+ oraz Galaxy S22 Ultra najpewniej już możesz zainstalować aktualizację do Androida 14 z One UI 6. Informacja o możliwości uaktualnienia powinna zostać przekazana użytkownikowi automatycznie poprzez powiadomienie.

Wielu posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy S22 na grupkach z Facebooka narzeka, że smartfony od operatorów sieci komórkowych mogą spóźniać się z aktualizacją i najlepszym sposobem na instalację jest nic innego, jak wejście w ustawienia w zakładkę System i Aktualizacje. Uaktualnienie można bowiem wymusić ręcznie, natomiast jeśli ten sposób w dalszym ciągu nie będzie działać, to po prostu trzeba po prostu trochę dłużej poczekać. Jest szansa, że oprogramowanie jest udostępniane falowo i niektórzy użytkownicy mogą mieć aktualizację już teraz, a reszta dopiero pod wieczór.

Jeśli chodzi o rozmiar aktualizacji, to w zależności od posiadanego łącza będzie trzeba przygotować chwilkę. Oprogramowanie ma ok. 3 GB i poza nową wersją nakładki systemowej One UI 6 bazującej na najnowszym systemie Android 14, która gwarantuje m.in. nowy wygląd systemu operacyjnego dostaniemy także świeżutkie poprawki bezpieczeństwa datowane na 1 listopada 2023. 

Niezależnie od czasu, jaki nam zajmie wykonanie aktualizacji z pewnością warto - Android 14 jest dostępny dopiero na garstce urządzeń w Polsce. Seria Samsung Galaxy S22 jest jedną z nich, a to w dalszym ciągu świetne smartfony. Podstawowego S22 można dostać na promocjach w cenie 2000 zł. Modele z tej serii otrzymają jeszcze dwie kolejne duże aktualizacje, aż do Androida 16.  

REKLAMA

Więcej o smartfonach możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA