REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S24 pozuje do zdjęć. Oto co wiemy na jego temat

Do sieci wyciekły zdjęcia prezentujące Samsungi Galaxy S24 na żywo. Jeśli czekacie na przyszłoroczne smartfony koreańskiego giganta technologicznego, to możecie sprawdzić, czego się spodziewać.

14.11.2023
21:05
Samsung Galaxy S24 pozuje do zdjęć. Oto co wiemy na jego temat
REKLAMA

Dotychczas w sieci mogliśmy zobaczyć tylko rendery 3D nadchodzących Samsungów Galaxy S24, które mniej więcej pokazywały, czego można się spodziewać po sztandarowej linii smartfonów Samsunga. Nowe fotografie udostępnione przez użytkownika serwisu X pod pseudonimem SonnyDickson pokazują najprawdopodobniej atrapy smartfonów. Te jednak mogą być znacznie bliżej tego, co zobaczymy już w styczniu.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 pozuje do zdjęć. Tak wygląda każdy z modeli

Udostępnione zdjęcia obejmują wszystkie trzy modele - Samsunga Galaxy S24, S24+ oraz najmocniejszego Galaxy S24 Ultra. Fotografie wskazują tył i boki smartfonów, jednocześnie serwując masę informacji. Spoglądając na zdjęcia możecie dostać istnego déjà vu - nowe modele bardzo przypominają tegoroczne propozycje z serii Galaxy S23, z małymi wyjątkami.

(źródło: Sonny Dickson | X)

Zarówno Galaxy S24, jak i Galaxy S24+ mają ścięte na płasko ramki oraz mocno zaokrąglone rogi. Na tylnych panelach znajdują się oczywiście trzy nieco wystające obiektywy, bez dodatkowej wysepki. Obok zaś jest doświetlająca dioda LED. Porównując to z obecnymi Galaxy S23, okazuje się, że zyskamy niemalże identycznie wyglądające smartfony.

Jeśli chodzi zaś o najmocniejszego Samsunga Galaxy S24 Ultra, to ten zyska najwięcej zmian w kwestii wyglądu. Będzie zdecydowanie bardziej kanciasty po bokach i z tyłu, co widać na zdjęciach. Smartfon został pozbawiony mocno wyprofilowanych plecków, a wcześniejsze doniesienia sugerowały, że także przednia część będzie płaska, bez większych zaokrągleń na bokach ekranu, w przeciwieństwie do ostatnich modeli Galaxy S22 i S23 Ultra. 

Wszystkie Galaxy S24 ze zdjęć zachowują białą kolorystkę, jednak należy spodziewać się co najmniej czterech podstawowych wariantów kolorystycznych dla każdego modelu (i powrotu kultowego koloru z Galaxy S9).

Więcej o smartfonach z serii Samsung Galaxy S24 możesz przeczytać na Spider's Web:

Co ze specyfikacją Samsungów Galaxy S24?

Chociaż zmiany w wyglądzie będą zauważalne przede wszystkim w przypadku Samsunga Galaxy S24 Ultra, to pod względem specyfikacji zauważymy kilka większych i mniejszych zmian we wszystkich modelach. Podstawowy Samsung Galaxy S24 ma mieć na pokładzie 6,2-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X oferujący odświeżenie od 1 do 120 Hz i pracujący w rozdzielczości FullHD+ ze szczytową jasnością 2500 nitów.

Natomiast Galaxy S24+ zaoferuje 6,7-calowy panel o wyższej rozdzielczości QHD+ przy jednoczesnym odświeżeniu do 120 Hz. Na naszym rynku, oba smartfony zostaną wyposażone w procesor Exynos 2400 oraz najpewniej zestaw aparatów: 50-megapikselowy główny + 12-megapikselowy ultraszerokokątny + 10-megapikselowy teleobiektyw + 12-megapikselowy do selfie. Samsung Galaxy S24 zyska również nieco większą baterię - 4000 mAh (w porównaniu do 3900 mAh S23), natomiast S24+ - 4900 mAh (w przeciwieństwie do 4700 mAh w S23+) z mocą ładowania odpowiednio 25 i 45 W. W kwestii pojemności podstawowy Galaxy S24 będzie oferował co najmniej 256 GB danych.

REKLAMA

W przypadku Galaxy S24 Ultra zyskamy Snapdragona 8 Gen 3, 6,8-calowy płaski ekran QHD+ z odświeżaniem do 120 Hz i jasnością 2500 nitów, a także mocny zestaw czterech aparatów - 200-megapikselowy główny, 12-megapikselowy ultraszerokokątny, 10-megapikselowy teleobiektyw portretowy 3x oraz 10-megapikselowy teleobiektyw peryskopowy o mniejszym przybliżeniu 5x - S23 Ultra oferował 10-krotne zbliżenie bezstratne. Z przodu znajdzie się moduł selfie z matrycą 12 Mpix. 

Dodatkowo wszystkie Samsungi Galaxy S24 będą miały na pokładzie sztuczną inteligencję wykorzystywaną do usług, za które jednak będzie trzeba zapłacić. Premiera serii Galaxy S24 powinna odbyć się na początku  2024 roku - najpewniej 18 stycznia. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA