REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oppo Find X7 Pro. Takiego smartfona jak ten jeszcze nie było. Fotograficzny potwór

Nowe informacje wskazują na to, że Oppo szykuje nowego sztandarowego smartfona. Takiego telefonu jeszcze na rynku nie było. Podobno okaże się istną fotograficzną bestią. Do sieci trafiła bowiem specyfikacja urządzenia.

20.11.2023
14:28
Oppo Find X7 Pro. Takiego smartfona jak ten jeszcze nie było. Fotograficzny potwór
REKLAMA

Chyba nikogo nie zaskoczę twierdzeniem, że mobilna fotografia w smartfonach ostatnimi laty poszła mocno do przodu. Jeszcze 10 lat temu mało kto myślał, że powszechnie będą stosowane liczne moduły, które mogą zaoferować 5-krotne (lub lepsze) zbliżenie optyczne. Teleobiektywy peryskopowe stały się istnym standardem, ale nie było jeszcze modelu z dwoma takimi aparatami. Jak dotąd. Oppo znane z innowacji to zrobi.

REKLAMA

Oppo Find X7 Pro to pierwszy smartfon z dwoma teleobiektywami peryskopowymi

Jak podaje zaufany informator z chińskiego portalu Weibo pod pseudonimem Digital Chat Station, nadchodzący Oppo Find X7 Pro ma być pierwszym smartfonem na świecie z podwójnym zestawem teleobiektywów peryskopowych. Łącznie ma oferować aż cztery moduły, co będzie ogromnym ulepszeniem względem poprzednika, czyli Oppo Find X6 Pro, który niestety nie był dostępny ani w Polsce, ani w Europie.

Jeśli chodzi o zestaw aparatów nadchodzącego modelu, to wiemy już co nieco. Główny moduł Oppo Find X7 Pro ma bazować na 50-Mpix matrycy Sony LYT-900 o rozmiarze 1 cala, pierwszy teleobiektyw peryskopowy z 2,7-krotnym zbliżeniem bezstratnym na 50-Mpix matrycy Sony IMX890, drugi moduł na 50-Mpix czujniku IMX858, który ma zapewnić aż 6-krotne zbliżenie bezstratne.

Oczywiście wcześniej mieliśmy już smartfony z połączeniem zwykłego teleobiektywu o około trzykrotnym przybliżeniu i peryskopu, natomiast jest to coś nowego. Czwarty moduł to oczywiście szeroki kąt, który ma bazować na czujniku o rozdzielczości 50 Mpix.

Zestaw fotograficzny smartfona oczywiście zostanie opracowany we współpracy z Hasselblad, więc możemy liczyć na świetną kalibrację kolorów i ogólnie wysoką jakość wykonywanych zdjęć. Ponadto Oppo Find X7 Pro zaoferuje najmocniejszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Premiera smartfona jest oczekiwana na koniec stycznia lub lutego 2024, natomiast nie ma informacji co do globalnego debiutu. 

REKLAMA

Więcej o smartfonach piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA