REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

mDowód jest hitem wśród Polaków. Miliony osób zaczęły z niego korzystać

mObywatel zyskał potężny dodatek w postaci mDowodu, który stał się hitem. Nowy cyfrowy dokument tożsamości został pobrany przez kilka milionów Polaków. Resort cyfryzacji poinformował także o innych statystykach, które również zaskakują.

07.11.2023
12:22
mObywatel z milionami pobrań. Dowód pomógł znacząco
REKLAMA

Można powiedzieć, że cyfrowy dokument tożsamości jest hitem w rządowej aplikacji mObywatel. Jak dużym? Gigantycznym: ponad 5 milionów osób zdecydowało się z niego skorzystać od jego wydania, które miało miejsce 14 lipca.

REKLAMA

mDowód to hit mObywatela. Przyciągnął setki tysięcy osób

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, od wprowadzenia nowego cyfrowego dokumentu tożsamości, mDowodu, który jest traktowany - w większości sytuacji - na równi z fizycznym, plastikowym dowodem tożsamości, pobrało (czy też wyrobiło) go już blisko 5,1 mln Polaków, w tym ponad 600 tys. osób, które wcześniej wcale nie korzystały z aplikacji mObywatel.

Ministerstwo chwali się, że od 14 lipca wprowadzono 6 dużych aktualizacji aplikacji, które dodawały różne usługi, takie jak sprawdzanie mandatów, danych w Centralnym Rejestrze Wyborców, jakości powietrza czy umawianie się na e-wizytę w ZUS. Ta ostatnia jest kolejną dużą nowością, która została dodana ostatnio do aplikacji:

Usługi w aplikacji mObywatel 2.0 cieszą się ogromną popularnością: w sumie ponad 3,6 mln osób sprawdziło swoje mandaty i 5 mln osób zweryfikowało swoje dane w CRW. Użytkownicy aplikacji martwią się też o stan powietrza: jego jakość została sprawdzona ponad milion razy.

Co jeszcze powinniście wiedzieć o mObywatelu? Sprawdźcie koniecznie te teksty na Spider's Web:

Co więcej, ponad 600 tys. osób także sprawdziło historię pojazdu w mObywatelu, a codziennie ponad 514 tys. razy loguje się do rządowej aplikacji, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu korzystaniem z aplikacji do załatwiania spraw urzędowych online.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA