REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Microsoft wrzucił kultową tapetę na świąteczny sweter. Teraz możesz go kupić

Microsoft przygotowuje się do nadchodzących świąt. I nie tylko siebie, ale także swoich obecnych (i dawnych) klientów, którzy pamiętają czasy Windowsa XP. Wrzucił kultową tapetę na świąteczny sweter i jeszcze go nazwał brzydkim.

28.11.2023
19:36
Microsoft wrzucił kultową tapetę na świąteczny sweter. Teraz możesz go kupić
REKLAMA

Każdy kojarzy Windowsa XP i legendarną tapetę z zielonym pagórkiem. Dla posiadaczy komputerów z tym systemem we wczesnych latach 2000 był to powszechny widok i wcale się nie dziwię Microsoftowi, który korzysta z tego znaku rozpoznawczego wszędzie, gdzie tylko się da. I to nawet ponad 20 lat po premierze tego uwielbianego przez miliony użytkowników na całym świecie systemu. Okres świąt może być idealnym, aby dać się pochłonąć nostalgii, ubierając sweter z tapetą Windowsa prosto od Microsftu.

REKLAMA

"Brzydki sweter Windows" sprzedawany przez Microsoft. Świetny pomysł na świąteczny prezent 

Tak naprawdę to nie pierwszy raz, kiedy Microsoft wypuszcza swoje "brzydkie swetry Windows" które nawiązują do kultowych usług lub aplikacji wydanych przez firmę - w ubiegłym roku była dostępny sweter z wizerunkiem Clippyego, a jeszcze wcześniej z motywem gry Saper lub logo Windows 95 i Windows XP. Tym razem jest to zdjęcie zielonego wzgórza wraz z błękitnym niebem wykonane w hrabstwie Sonoma w Kalifornii, które stanowiło domyślą tapetę Windowsa XP.

(źródło: Microsoft)

Tegoroczny brzydki sweter Windows jest sprzedawany bezpośrednio w sklepie Xbox Gear Shop i środki ze sprzedaży są przeznaczane na szczytne cele  - tym razem zapewniane jest wsparcie organizacji non profit The Nature Conservancy, która zajmuje się ochrona lądów i wody na całej planecie. Koszt swetra to ok. 405 zł wraz z wysyłką, która jest realizowana z USA.

Liczba sztuk jest ograniczona, a cena wysoka, natomiast jest to produkt prosto od Microsoftu, który przeznacza pieniądze ze sprzedaży swetrów na określony cel. Jest to typowy świąteczny sweter, który mało kto będzie nosić po zakończonych świętach, ale Microsoft dobrze o tym wie - sam prześmiewczo nazwał go paskudnym.

Cała kampania będzie promowana w social mediach - firma sugeruje, aby posiadacze swetra wrzucili post znaczony tagiem #WindowsUglySweater zawierający zdjęcie użytkownika.

REKLAMA

Więcej o Microsofcie i systemie operacyjnym Windows piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA