REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Tech

Możesz stracić konto Gmail. Wystarczy kilka klików, żeby do tego nie dopuścić

Google za chwilę rozpocznie usuwanie kont Gmail, a więc i zdjęć czy dokumentów z Dokumentów Google. Co zrobić, żeby stare konto nie zostało bezpowrotnie usunięte? To nie jest takie trudne - ale trzeba się pośpieszyć, bo czasu na to jest dość mało.

10.11.2023
13:32
Możesz stracić konto Gmail. Wystarczy kilka klików, żeby do tego nie dopuścić
REKLAMA

Wielkie czyszczenie kont Google, które zostało ogłoszone w maju, zaraz ma się wydarzyć. Jest jedno rozwiązanie, aby wasze stare konto nie zostało usunięte. Jedyne, o czym musicie pamiętać, to hasło do niego.

REKLAMA

Google usuwa konta Gmail. Jak go nie stracić?

Google od grudnia 2023 roku zamierza rozpocząć czyszczenie nieaktywnych kont. Te, które nie były używane/aktywne przez dwa lata lub dłużej, zostaną usunięte w ramach "działań związanych z bezpieczeństwem". To oznacza, że gdy usunięte zostanie konto Gmail, usunięte zostaną także zdjęcia, pliki z Drive’a czy dokumenty z Google Docs.

Proces ten rozpocznie się od profili, które zostały utworzone, ale nigdy nie były używane. Użytkownicy mają możliwość zapobiec usunięciu, poprzez zalogowanie się do nich. Ale to nie wszystko, bo trzeba jeszcze skorzystać z którejś usługi Google'a - tak, aby pokazać, że konto jest naprawdę aktywne. Jak podaje portal Android Authority, skorzystanie z usługi to m.in.:

  • Przeczytanie maila
  • Skorzystanie z Google Drive
  • Zobaczenie filmu na YouTubie
  • Skorzystanie z wyszukiwarki Google
  • Zalogowanie się kontem Google na zewnętrznym portalu czy w usłudze

Ta polityka dotyczy wyłącznie kont osobistych, a konta organizacji, takie jak te przypisane do szkół czy firm, nie będą dotknięte tym masowym usunięciem. Firma też zapewniła wcześniej użytkowników, że konta z filmami na YouTube nie zostaną teraz usunięte.

REKLAMA

A jeżeli już nie martwicie się o utracenie konta Google, to wpadnijcie na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA