REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Apple sprzedaje Polakom używane słuchawki. Sprawdziliśmy, czy to się opłaca

Apple stale poszerza ofertę odnowionych urządzeń na swojej oficjalnej stronie. Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się o wprowadzeniu do polskiej oferty używanych laptopów, a teraz przyszedł czas na słuchawki. Z taką obniżką zdecydowalibyście się na zakup?

23.11.2023
7:59
Co muszą mieć nowe Apple AirPods?
REKLAMA

Program sprzedaży odnowionych sprzętów Apple’a, tzw. refurbished, jest znany na całym świecie. Bo gdzie indziej możemy dorwać produkty w stanie "jak nowym", ze sporą zniżką względem regularnej ceny.

REKLAMA

Polska stosunkowo niedawno otrzymała dostęp do większej liczby ofert na m.in. laptopy i iPady w nieco ukrytej sekcji "odnowione i certyfikowane", do której dostęp znajduje się w stopce strony oraz w menu. Teraz obok iPadów czy MacBooków znalazł się kolejny produkt Apple’a.

Odnowione AirPods Pro 2. generacji z portem Lightning

Odnowione słuchawki AirPods Pro 2. generacji z etui do ładowania z portem Lightning, konkretne model z roku 2022, obecnie są dostępne w wybranych krajach Europy z 15-procentowym rabatem w porównaniu do nowych słuchawek oferowanych na stronie Apple'a. W Polsce, zamiast płacić 1299 zł, możemy zaoszczędzić 200 zł, kupując odnowione słuchawki za 1099 zł - i to z darmową przesyłką!

Te odnowione wersje nie posiadają najnowszego portu USB-C, ale są objęte jednoroczną "ograniczoną gwarancją Apple", dostępem do wsparcia AppleCare i 14-dniową polityką zwrotów.

Odnowione słuchawki AirPods Pro 2. generacji na stronie Apple (fot. Apple)

Więcej informacji na temat innych nadchodzących produktów od Apple znajdziecie na Spider's Web.

Ta bazowa cena 1299 zł jest nieco myląca, bo za tę cenę nie kupimy już na stronie dokładnie takich samych słuchawek z portem Lightning - a nowszy model z USB-C. Lightning zaczyna wyparowywać nawet ze słuchawek Apple’a, chociaż w 3. generacji AirPodsów nadal trzymają się mocno.

1099 zł za AirPods Pro 2 gen. Dużo czy mało?

Mając na uwadze, że Apple sprzedaje używany sprzęt, poddany stosownemu odnowieniu, sprawdzeniu itd., trzeba też sprawdzić, czy firma oferuje dobrą cenę. Bo na co komu słuchawki kupione oficjalnie za zawyżoną cenę? Za używany sprzęt, który trafił do pierwszej sprzedaży w 2022 roku, musimy zapłacić 1099 zł. A co z nówkami?

REKLAMA

Podczas przeglądania popularnej strony z okazjami można natrafić na nowe słuchawki AirPods Pro drugiej generacji z portem USB-C. Wpadają one w podobny przedział cenowy co starsze, odnowione modele z portem Lightning. Najczęściej cena tego modelu waha się w sprawdzonych sklepach w okolicach 1150-1300 zł. Na stronie Apple'a, jak już wspomnieliśmy jest to wydatek rzędu 1299 zł.

Za 50 zł więcej niż używane słuchawki, możemy kupić najnowszy (i nieużywany) model AirPods Pro 2. z etui ładującym ze złączem USB-C na stronie MediaExpert.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA