REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wielkie zmiany na YouTube. Będzie trochę jak Shazam oraz TikTok

Aplikacja YouTube dostaje ogrom nowości. Tym razem przyszedł czas na dźwięk. Apka sama zadba o to, aby wasze bębenki nie zostały storpedowane głośnym twórcą. Ale i też łatwiej będziecie mogli przeskoczyć nużący fragment, bez klikania po filmie.

18.10.2023
11:55
YouTube wprowadza zmiany. I kopiuje Shazama oraz TikToka
REKLAMA

YouTube zmienia się na lepsze. Może nie dla wszystkich, bo ci korzystający z programów/wtyczek blokujących reklamy, teraz nie zobaczą żadnych filmów bez wyłączenia ich. Ale to tylko drobnostka! Z kolei osoby korzystające z aplikacji YouTube wreszcie będą mieli powody do zadowolenia. Platforma zapowiedziała sporo usprawnień, które umilą wam oglądanie filmów.

REKLAMA

Ta sama głośność we wszystkich filmach

YouTube w poście na blogu ogłosił kilka aktualizacji, które mają poprawić doświadczenia użytkownika. Zmiany te już trafiły lub będą trafiać do użytkowników "w najbliższych tygodniach". Pierwsza poprawka spodoba się wszystkim, którzy oglądają głośnych twórców.

YouTube dodał opcję stabilizacji głośności, która automatycznie zmniejsza nagłe zmiany głośności na urządzeniach mobilnych. Czyli: gdy wcześniej oglądaliście ciche ASMR, a potem zmieniliście zdanie i zdecydowaliście się podnieść sobie ciśnienie oglądając któregoś youtubera, to YouTube automatycznie sprawi, że głośność filmu ów twórcy będzie na tym samym poziomie, co cichy ASMR.

Jak na TikToku, do aplikacji wchodzi łatwe przewinięcie/podwojenie prędkości odtwarzania. Użytkownicy mogą teraz łatwo podwoić prędkość odtwarzania wideo, naciskając i przytrzymując film w dowolnym miejscu na odtwarzaczu w trybie pełnoekranowym lub pionowym. A większe miniaturki w podglądzie przewijania ułatwią użytkownikom znalezienie konkretnych momentów w filmach.

Co jeszcze nowego? Na urządzeniach mobilnych zawitała blokada ekranu! Teraz możemy zapobiec przypadkowym przerwaniom podczas odtwarzania wideo, blokując ekran na urządzeniach mobilnych i tabletach. A karty Biblioteka i Konto zostały połączone w kartę "Ty", gdzie można uzyskać dostęp do wcześniej oglądanych filmów, playlist, pobranych materiałów, zakupów, ustawień konta i informacji o kanale.

Nowa karta "Ty" | Źródło: YouTube

Co jeszcze dzieje się na YouTube? Sprawdźcie pozostałe newsy na Spider's Web:

YouTube jak Shazam!

Wyszukiwanie jak w Shazamie: użytkownicy mogą wyszukiwać piosenki, śpiewając, nucąc lub odtwarzając melodię. Ta funkcja wykorzystuje sztuczną inteligencję do dopasowywania dźwięku do oryginalnego nagrania i będzie dostępna na urządzeniach z systemem Android. O iOS-ie nie ma mowy w tym momencie.

YouTube ogłosiło też to, o czym pisałem kilkanaście dni temu: teraz YouTube reaguje na to, co mówią twórcy w trakcie filmów. Widzowie zobaczą wskazówki wizualne, gdy twórcy zachęcają ich do "lajkowania" lub "subskrybowania".

Najlepsze komentarze automatycznie się przewijają (cokolwiek to znaczy), a nowe filmy wyświetlają bieżącą liczbę wyświetleń i polubień przez pierwsze 24 godziny. Poniżej możecie znaleźć wszystkie nowości w akcji:

REKLAMA

I co, która z tych nowości najbardziej wam przypadła do gustu?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA