REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung zrobi telefony na bardzo długie lata. Taki jest plan

Samsung już teraz jest jednym z najbardziej hojnych producentów, nie pozostawiając użytkowników na lodzie, zapewniając do pięciu lat aktualizacji zabezpieczeń. Jednak to może się wkrótce zmienić, gdyż koreański gigant rozważa rozszerzenie owego wsparcia.

10.10.2023
8:26
Samsung zrobi telefony na bardzo długie lata. Taki jest plan
REKLAMA

Jednym z kluczowych czynników, które mają wpływ na decyzję o zmianie smartfona (lub wstrzymaniu się z ową zmianą) to długość aktualizacji i wsparcia od producenta urządzenia. W tej branży Samsung uchodzi za jednego z liderów, bowiem telefonom koreańskiego producenta zapewnia się 4 lata aktualizacji systemu Android oraz pięć lat aktualizacji zabezpieczeń.

Jak się okazuje, Samsung chce podnieść poprzeczkę i zapewnić klientom (lub utrzeć nosa Google, które właśnie ogłosiło 7 lat aktualizacji dla Pixela) wsparcie wykraczające poza dotychczasowe 5 lat.

REKLAMA

Samsungi prawdziwymi telefonami na lata? Ponad pięć lat aktualizacji

Informacja o planach Samsunga pochodzi od serwisu SamMobile, którego redaktorom udało przeprowadzić się wywiad z Shin-Chul Baikiem, głównym inżynierem i kierownikem ds. programów technicznych w zespole ds. bezpieczeństwa w dziale Mobile eXperience Samsunga.

Podczas wywiadu na konferencji Samsung Developers Conference 2023 w San Francisco Baik ujawnił, że od jakiegoś czasu w Samsungu trwają rozmowy na temat wydłużenia wsparcia dla urządzeń poza obecne 5 lat.

"[Shin-Chul Baik] Wspomniał, że ta wizja dłuższego wspierania urządzeń jest zgodna również z [wizją i polityką firmy] Samsung i że w świetle nadchodzących nowych przepisów Samsung przygotowuje się do wydłużenia obecnego pięcioletniego okresu wsparcia."

- informuje serwis.

Jednak inżynier nie sprecyzował, czy chodzi jedynie o wydłużenie okresu dostarczania użytkownikom aktualizacji bezpieczeństwa, czy jednak Samsung ma ambitny plan na wydłużenie aktualizacji systemu Android i nakładki One UI.

Teoretyczny gest w stronę użytkowników będzie dla koncernu wyzwaniem, gdyż już teraz Samsung dostarcza aktualizacje do średnio około miliarda urządzeń miesięcznie. Dodatkowo koncern posiada ogromne portfolio urządzeń, począwszy od flagowej serii S, poprzez średniopółkową serię A i kończąc na budżetowych M i A0 - a każda z nich co roku jest aktualizowana, kreując ogromne wyzwanie dla inżynierów Samsunga.

REKLAMA

Więcej nowości ze świata Samsung:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA