REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jak działa i co potrafi HP Active Care? Sztuczna inteligencja zadba o firmowy sprzęt

Lokowanie produktu: HP

HP Active Care to usługa dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność lub są szefami IT w przedsiębiorstwie. O dobry stan elektroniki, którą się opiekują, zadba sztuczna inteligencja.

24.10.2023
9:09
hp active care

HP dba o swoich klientów na każdym etapie: od pomocy w wyborze sprzętu (aby nie był zbyt słaby ani zbyt drogi jak na zadania, które przed nim stoją), przez wstępne skompletowanie zestawu (w tym peryferiów), aż po wsparcie posprzedażowe. Zdecydowanie się na usługę serwisową pozwala umówić się z dostawą komputerów na SLA i wydłużyć okres wsparcia z roku gwarancji nawet do 7 lat. Daje to też pewność, że w tym okresie będzie dostęp do części zamiennych.

Zdecydowanie się na usługę o nazwie HP Active Care również jest dobrym pomysłem. Dzięki niej można nie tylko uprościć, ale również zoptymalizować procesy naprawy i modernizacji sprzętu, w tym wymianę dysku twardego lub akumulatora. Co przy tym istotne i nowatorskie, pracownicy z obsługi klienta firmy HP pomagają partnerom firmy nie tylko w razie awarii, bo dzięki sztucznej inteligencji mogą służyć wsparciem jeszcze zanim do niej dojdzie.

Jak działa HP Active Care?

Klienci firmy nie muszą się martwić o dyski i akumulatory w komputerach z serii HP Elitebook. Tak jak naprawa następnego dnia po awarii to oczywiście standard, tak algorytmy badające stan maszyn działają proaktywnie. A co to właściwie znaczy? Ano to, że SI analizuje dane telemetryczne zbierane z dziesiątek milionów maszyn podpiętych do sieci HP, dzięki czemu może przewidywać problemy i awarie, które dopiero mogą się wydarzyć.

Brzmi to trochę jak z Raportu Mniejszości, ale to nie fikcja, tylko usługa, która już działa. HP Active Care cały czas się uczy i z dnia na dzień coraz lepiej pomaga przedsiębiorstwom w dbaniu o firmowy sprzęt. Daje podgląd na stan techniczny całej floty firmowych urządzeń w panelu administratora. Od razu widać, którym sprzętom przydałoby się wymienić dysk, którym niedługo może zacząć szwankować akumulator, a w których komputerach warto przeczyścić wiatraki, bo się grzeją.

Dlaczego warto skorzystać z HP Active Care?

W całym cyklu życia produktu fakt, iż potencjalne awarie wykrywane są przez HP Active Care zawczasu, a nie po fakcie, przekłada się na zwiększenie wydajności pracowników. Nie ma przecież nic gorszego niż sytuacja, gdy rozgrzebane projekty stoją w miejscu, bo sprzęt odmówił posłuszeństwa. Jak najwyższy czas dostępności (uptime), jest kluczowy dla efektywności przedsiębiorstwa.

Na komputerach podpiętych do sieci aktywnego wsparcia od HP pojawiają się powiadomienia o potencjalnych problemach, którym zawsze lepiej zapobiegać niż potem usuwać ich skutki. Wystarczy kliknąć w monit wysłany przez usługę HP Active Care, wypełnić króciutkie zgłoszenie serwisowe i czekać na wizytę technika - w dogodnym dla firmy terminie.

We wspomnianym panelu można znaleźć również informację o tym, że na dyskach w firmowych komputerach powoli zaczyna brakować miejsca. Dzięki temu można zaplanować wymianę SSD na pojemniejszy jeszcze zanim sprzęt zacznie zawieszać się i lagować w wyniku wykorzystania całej dostępnej przestrzeni. To wszystko sprawia, że przedsiębiorstwo może działać efektywniej.

Komu przyda się usługa HP Active Care?

Powiadomienia o tym, że warto wymienić dysk lub akumulator w komputerze przed ich uszkodzeniem, przydadzą się przede wszystkim osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. HP Active Care możne sprawdzić się również świetnie w tych mniejszych firmach, w których nie ma autonomicznego działu IT - aby z niej skorzystać, wystarczy wyposażyć się w jeden komputer marki HP z serii Elitebook.

Co istotne, HP Active Care pozwala zarządzać nie tylko sprzętami marki HP, ale również innymi urządzeniami elektronicznymi wykorzystywanymi w firmie. Po odpowiedniej konfiguracji do silnika telemetrycznego HP TechPulse mogą zostać podpięte nie tylko maszyny z systemem Windows, ale również komputery Mac od Apple’a, Chromebooki, smartfony z Androidem oraz akcesoria i peryferia.

A ile się czeka na wymianę dysku albo akumulatora?

Wizyta technika po tym, jak silnik telemetryczny HP TechPulse stojący za HP Active Care uzna, iż przyszedł na czas na wymianę podzespołu, może odbyć się już nawet następnego dnia roboczego. Nie zawsze jest to jednak optymalne - zwłaszcza w okresie, gdy w firmie wiele się dzieje. Na szczęście przy takim proaktywnym podejściu można wybrać bez stresu dogodny dla siebie termin.

Technicy zajmujący się naprawą sprzętu w ramach HP Active Care mogą pojawić się w zarówno w siedzibie klienta, jak i pod dowolnym innym wskazanym adresem. To świetne rozwiązanie dla tych firm, które zatrudniają pracowników zdalnych i tych, które stosują model pracy hybrydowej.

Nie brakuje tutaj oczywiście również wsparcia zdalnego, które czynne jest całą dobę w języku angielskim, a w godzinach pracy również w języku polskim. Dzięki temu wiele problemów można rozwiązać od ręki bez konieczności czekania na przyjazd technika.

Czytaj też inne nasze teksty na temat firmy HP:

Inne zalety HP Active Care

Technicy oferują również usługę odzyskiwania danych z fizycznego nośnika on-site, a po wykupieniu usług DMR dysk z poufnymi danymi firmy nie opuści nigdy przedsiębiorstwa. To dobre rozwiązanie dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na to, by wrażliwe informacje trafiły w niepowołane ręce.

Oczywiście trzeba też pamiętać, że może zdarzyć się sytuacja, w której dysk wyglądający na zdrowy odmówi posłuszeństwa i „padnie” w najmniej oczekiwanym momencie. W takiej sytuacji kluczowy jest backup danych w innej lokalizacji, a HP pomoże w jego konfiguracji

A co jeśli sztuczna inteligencja się rąbnie, zaliczy tzw. false positive’a i zasugeruje wymianę sprawnego podzespołu? W sumie to nic - dostaniesz nowy akumulator albo dysk, a HP bierze ten koszt na siebie!

Dowiedz się więcej o HP Active Care i skontaktuj się z przedstawicielami firmy - doradzą Ci, jak możesz w lepszy sposób zadbać o komputery w swoim przedsiębiorstwie.

Lokowanie produktu: HP
Najnowsze
Zobacz komentarze