REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi strzela nowymi telefonami jak z karabinu. Co wiemy o Xiaomi 14 Ultra?

Muszę przyznać, że rzeczy w świecie Xiaomi dzieją się tak szybko, że wystarczy na chwilę odwrócić wzrok i pojawia się nowy model. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące flagowego urządzenia.

20.09.2023
20:14
Xiaomi strzela nowymi telefonami jak z karabinu. Co wiemy o Xiaomi 14 Ultra?
REKLAMA

Xiaomi 13 Ultra to jeden z najlepszych smartfonów jakie zadebiutowały w 2023 roku - mocny procesor, świetny aparat z 1-calową matrycą, potworna wręcz wydajność. Producent bez żadnych kompleksów porusza się po segmencie superflagowców, stając się sensowną alternatywę dla produktów konkurencji. Najwidoczniej taka taktyka się sprawdza, bo właśnie trwają prace nad zupełnie nowymi modelami z rodziny Xiaomi 14, czyli zwykłym, Pro i Ultra. Oj będzie się działo.

REKLAMA

Xiaomi 14 Ultra będzie kontynuował tradycje poprzednika

Na chińskim Weibo bardzo wiarygodne źródło informacji, ukrywające się pod pseudonimem Digital Chat Station, ujawniło pierwsze informacje dotyczące nadchodzącego modelu. Po raz kolejny Xiaomi postanowiło postawić na możliwości fotograficzne telefonu. Użyta zostanie 1-calowa matryca Sony LYT900, która jest następcą użytej w Xiaomi 13 Ultra Sony 989. Nie znamy jeszcze jej rozdzielczości, ale spekuluje sie, że ponownie będzie to 50 Mpix. Oprócz tego z tyłu znajdziemy trzy kolejne aparaty o rozdzielczości 50 Mpix - jeden z obiektywem tele z zoomem optycznym 3x, a drugi z obiektywem tele x5. Ostatni aparat będzie miał obiektyw ultraszerokokątny.

Więcej o telefonach Xiaomi znajdziesz w naszych artykułach:

REKLAMA

Procesor, który znajdzie się w Xiaomi 14 Ultra to Snapdragon 8 Gen 3. Z przodu znajdzie się zakrzywiony ekran o rozdzielczości 2K, ale tym razem zakrzywienie ma być minimalne. Xiaomi 14 Ultra przybędzie na początku przyszłego roku, a już w listopadzie zobaczymy modele Xiaomi 14 i 14 Pro. Imponujące tempo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA