REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Koniec z darmowym Twitterem. Elon Musk się wygadał

Twitter może przekształcić się w płatną platformę. Opłata pobierana od każdego użytkownika ma wyeliminować największy problem platformy.

19.09.2023
8:01
Twitter będzie płatny dla wszystkich?
REKLAMA

Odkąd Twitter znalazł się pod kontrolą Elona Muska, niemal co tydzień słyszymy o kolejnych dziwnych pomysłach ekscentrycznego miliardera. Nowy pomysł może być wprowadzony w życie szybko lub nigdy. To typowe dla Muska.

REKLAMA

Twitter będzie płatny dla każdego

Elon Musk przedstawił propozycję wprowadzenia opłat za korzystanie z platformy społecznościowej w celu zwalczania problemu botów. Wypowiedź padła w trakcie rozmowy z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu. Nie jest pewne, czy to oficjalna strategia, czy chęć sprawdzenia reakcji użytkowników, ale Musk wcześniej wyrażał poparcie dla opłat za weryfikację jako środka ograniczającego obecność botów i fałszywych kont na platformie.

Obecnie Twitter/X oferuje usługę premium pod nazwą Twitter/X Premium, która dostarcza dodatkowych funkcji dla płatnych subskrybentów, a także umożliwia zarabianie na platformie. Ale co najważniejsze, to wszystko działa przy zachowaniu darmowego dostępu dla pozostałych użytkowników.

Co ostatnio dzieje się na Twitterze? Przeczytajcie o tym więcej na Spider's Web:

Teraz w rozmowie, Musk wyraził zamiar wprowadzenia innej subskrypcji za samo korzystanie z Twittera z niższą ceną od Premium. Według niego, nawet symboliczne opłaty mogą skutecznie odstraszyć boty, które mają być problemem na platformie.

Jednak potencjalnym ryzykiem wprowadzenia płatności jest utrata użytkowników i ewentualne obniżenie dochodów z reklam, które stanowią kluczowe źródło przychodów platformy.

Rzeczywiście rozważamy niższe ceny. Chcemy, aby to była naprawdę niewielka kwota. To temat na dłuższą dyskusję, ale moim zdaniem jest to właściwie jedyna obrona przed armią botów

- oświadczył Elon Musk.

Musk poruszył również kwestie związane z antysemityzmem na Twitterze i potwierdził swoje zaangażowanie w rozwiązywanie tego problemu, przy czym premier Izraela wezwał go do znalezienia równowagi między zachowaniem wolności słowa a moderacją treści.

Mam nadzieję, że znajdziesz w ramach 1. poprawki [do Konstytucji Stanów Zjednoczonych - przyp. red] zdolność do powstrzymania nie tylko antysemityzmu... ale również wszelkiej zbiorowej nienawiści wobec ludzi, którą antysemityzm reprezentuje

- powiedział Benjamin Netanjahu.

Ile mógłby kosztowałby płatny wstęp na Twittera?

Wnioskując ze słów Elona, taki dostęp musiałby być o wiele tańszy od Twitter Blue. Obecnie miesięczna cena u nas to 44 zł. Ile musiałby musiałby kosztować Twitter żeby odstraszyć boty? 5, 10 zł?

REKLAMA

Czy bylibyście skłonni płacić za dostęp do platformy, licząc na to, że będzie ona wolna od botów ?

Zdjęcie główne: tło, zdjęcie Twittera/X oraz pieniądze - Canva. Karykatura Ilona Muska - Shutterstock / thongyhod

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA