REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Producent smartfonów za darmo wymieni każdemu baterię, ale jest haczyk. Niewielki

Podczas gdy trwają debaty nad umożliwieniem samodzielnej wymiany baterii w urządzeniach sprzedawanych w Unii Europejskiej, Oppo ma własny plan na przedłużenie życia smartfona. Darmowa wymiana baterii dla smartfona, któremu w ciągu 4 lat żywotność baterii spadnie poniżej 80 proc.

14.09.2023
13:14
Oppo
REKLAMA

Jedną z największych bolączek użytkowników chcących posiadać smartfon na lata nie są aktualizacje oprogramowania od producenta, ani nawet spowolnienie działania telefonu. Dla wielu głównym problem stanowi żywotność baterii, która wraz z każdym kolejnym miesiącem spada.

Według plotek Oppo ma wyjść naprzeciw temu problemowi: kiedy kondycja baterii spadnie poniżej 80 proc., producent wymieni ją jednorazowo, za darmo.

REKLAMA

Plotka: Oppo będzie za darmo wymieniać baterie w smartfonach

Zgodnie z przekazem Digital Chat Station, użytkownika chińskiego serwisu Weibo znanego z przekazywania często trafnych informacji na temat chińskich smartfonów i ich producentów, Oppo ma rozpocząć nowy program wymiany baterii.

Program zakłada, że jeżeli w ciągu pierwszych czterech lat od zakupu urządzenia kondycja jego akumulatora spadnie poniżej 80 proc., Oppo za darmo wymieni jego baterię. Pilotażowy program początkowo ma być dostępny jedynie dla klientów w Chinach i tylko dla modelu Oppo A2 Pro, który planowo ma mieć premierę w piątek 15 września.

Jak zastrzega serwis GSMAerna, Digital Chat Station nie wspomniał o ilości możliwych bezpłatnych wymian baterii - w domyśle będzie to tylko jedna. Nie ma też pewności czy program będzie dostępny poza Chinami.

Jednakże, póki co, mamy do czynienia jedynie z plotką, na oficjalne informacje, które je zdementują lub potwierdzą, musimy poczekać do jutra.

REKLAMA

Więcej na temat Oppo:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA