REKLAMA

Koniec kopiowania i wklejania. Google znalazł dobry sposób na dzielenie się hasłami

Kopiowanie i wklejanie haseł do SMS-ów czy komunikatorów internetowych nie jest ani praktyczne, ani bezpieczne. Zauważył to także Google, który pracuje nad funkcją udostępniania z poziomu menedżera haseł przeglądarki Chrome.

31.08.2023 07.31
Koniec kopiowania i wklejania. Google znalazł dobry sposób na dzielenie się hasłami
REKLAMA

Ku zaskoczeniu funkcja nie będzie dostępna dla wszystkich - hasłami będziemy mogli dzielić się jedynie z kontami w Grupie Rodzinnej Google.

REKLAMA

Choć o testach udostępniania haseł w Google Chrome wiemy od czerwca, to teraz funkcja zyskuje pełny kształt. Bowiem udostępnianie haseł będzie możliwe jedynie w ramach Grupy Rodzinnej Google.

Udostępnianie haseł w Google Chrome tylko dla rodziny

O nowej, testowanej obecnie funkcji poinformował użytkownik serwisów Reddit i X (dawniej Twitter), Leopeva64 znany z dzielenia się informacjami o nowościach w przeglądarkach internetowych. Internauta udostępnił krótkie nagranie ekranu z menedżera haseł w wersji testowej Chrome, w którym oprócz przycisku edycji i usuwania haseł Google dodało także przycisk "Share" ("Udostępnij").

Obecnie - nawet w wersji testowej Chrome - możliwość udostępniania haseł rodzinie nie działa. Jednak jak informuje Leopeva64, docelowo funkcja ma być dostępna dla członków Grupy Rodzinnej w Google - funkcji pozwalającej łączyć do 6 kont w ramach "rodziny", w której część z usług i aplikacji Google zyskuje funkcje pozwalające na dzielenie się treściami z pozostałymi członkami grupy. Gdy użytkownik spróbuje udostępnić hasło jednocześnie nie będąc członkiem rodziny, Google Chrome wyświetli mu stosowne powiadomienie wraz z linkiem do utworzenia grupy.

Zdjęcie główne: In Green / Shutterstock

REKLAMA

Czytaj też:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA