REKLAMA

W Chrome pojawił się panel boczny. Nie musisz już otwierać nowej karty

Google Chrome wprowadza właśnie nową opcję, która ułatwi wyszukiwanie. Już nie trzeba otwierać wyszukiwarki w nowej karcie, gdy np. chcemy coś równolegle sprawdzić w Google.

17.08.2023 06.00
W Chrome pojawił się panel boczny. Nie musisz już otwierać nowej karty
REKLAMA

Google pracował nad tym nowym elementem od marca 2022 roku. Warto wspomnieć, że podobną funkcję już dawno wprowadził Apple. Mowa tutaj o Look Up, czyli szybkim sprawdzaniu konkretnych słów lub nazw. Teraz Google Chrome otrzymuje podobną funkcję, jednak w bardziej rozbudowanej formie.

REKLAMA

Chrome z dodatkowym panelem z Google

Portal 9to5Google zauważył, że w wersji 116 Google Chrome dla komputerów została dodana nowa funkcja do bocznego panelu. Ta pozwoli na stały dostęp do wyszukiwarki Google, jak i jej wyników, podczas przeglądania stron internetowych - bez konieczności przechodzenia do innej karty.

Boczny panel w Chrome, obok innych funkcji otrzyma możliwość przeszukiwania sieci za pomocą opcji Szukaj. Gdy otworzycie panel boczny, będziecie mogli łatwo znaleźć nową funkcję w menu - bo ta ma ikonkę Google'a.

Co się wydarzy, gdy klikniecie na nią? Pokaże się panel wyszukiwarki:

Kliknięcie w dowolny wynik otworzy go w bieżącej karcie przeglądarki. Ale co, jeśli chcielibyście otworzyć wynik w nowej karcie? To proste: klikacie prawym przyciskiem myszy na wybrany wynik i wybierzcie "Otwórz w nowej karcie".

Ponadto, macie możliwość przypięcia funkcji bocznego panelu, aby była zawsze widoczna w górnym prawym rogu ekranu.

Kiedy Google w panelu bocznym trafi do was?

REKLAMA

Szybko! Wersja 116 Google Chrome zaczęła trafiać do użytkowników na początku drugiej połowy sierpnia.

Funkcja Szukaj powoli staje się dostępna dla szerszego grona osób. Pamiętajcie, że możecie ręcznie uruchomić aktualizację przeglądarki, przechodząc do Ustawienia -> Chrome - informacje. W ten sposób Chrome powinien automatycznie się zaktualizować.

Zdjęcie główne: Makrushka/Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA