REKLAMA

Mija 8 lat od premiery gry Wiedźmin 3, a CD Projekt właśnie publikuje wielką aktualizację

Posiadacze gry Wiedźmin 3: Dziki Gon mogą już pobierać najnowszą aktualizację gry, dostępną na wszystkich konsolach oraz komputerach osobistych.

19.07.2023 16.08
Wiedźmin
REKLAMA

Chociaż od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon minęło już osiem lat, CD Projekt RED wciąż ulepsza swój flagowy produkt. Producenci właśnie opublikowali najnowszą aktualizację 4.04, wprowadzającą szereg ulepszeń, poprawek oraz zupełnie nowych elementów. Szczególne powody do zadowolenia mają posiadacze gry w wersji PC oraz na konsole Nintendo Switch, PS5 i XSX|S.

REKLAMA

Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsoli Nintendo Switch stał się "równy" z pozostałymi wersjami. Działa cross-save.

Posiadacze Wiedźmina 3 na Switchu już wcześniej mogli dokonywać integracji plików zapisu z innych platform, ale teraz system przypomina płynne rozwiązanie chmurowe obecne na pozostałych urządzeniach. Stany zapisu są wysyłane do chmury, skąd można je pobrać na rozmaitą platformę, kontynuując na niej przygodę. Przykładowo, początek zadania rozpoczynam na PC, ale kończę je w ogrodzie, grając na Switchu.

Do tego "Switcher" w końcu otrzymał usprawnienia oraz zawartość dodatkową z aktualizacji 4.0, inspirowaną serialem. Mowa o nowym zadaniu w Velen, alternatywnym wyglądzie Jaskra czy alternatywnych projektach zbroi przypominających pancerze w produkcji Netfliksa. Usprawnienia to z kolei m.in. szybkie zbieranie ziół i rzucanie znaków, wolny marsz na analogu czy skalowanie czcionki i napisów.

Co ciekawe, edycja dla Switcha otrzymała również wsparcie moda Full Combat Rebalance 3 autorstwa Flash_in_the_flesh, wprowadzającego do rozgrywki zmiany w balansie.

Gracze na PC oraz konsolach nowszej generacji nareszcie otrzymali kalibrator HDR.

W ustawieniach nareszcie znajdziemy opcję kalibracji HDR, dopasowując efekt do preferencji oraz możliwości posiadanego panelu. Jednocześnie poprawiono system kolizji z trawą, a także poprawiono wygląd mgły, która w niektórych obszarach mogła wyglądać jak efekt 2D. Ponadto dopracowano odbicia ray tracing na tafli wody w niektórych miejscach, a także efekt zbyt jasnych włosów podczas korzystania z ray tracingu.

REKLAMA

Komputerowi gracze na pewno będą zadowoleni z faktu, że obliczanie maksymalnej liczby klatek na sekundę podczas DLSS działa poprawnie. CD Projekt RED naprawił także błąd związany z osiągnięciami na GOG, które nie zawsze przypisywały się do Edycji Kompletnej, zamiast tego zapisując się na konto bazowej wersji gry dla tej platformy.

Pełną listę wszystkich zmian, poprawek i nowości dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wprowadzonych wraz z aktualizacją 4.04 można znaleźć na oficjalnej witrynie producentów. Patch jest już możliwy do pobrania na każdej platformie. Switchu, nadchodzę!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA