REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Masz Maca z Intelem? Nie dostaniesz tych funkcji w macOS Sonoma

System macOS Sonoma został zapowiedziany na konferencji WWDC. Nowa wersja ma wprowadzać wiele funkcji do komputerów Apple'a, jednak kilka z nich nie trafi do wszystkich użytkowników. Do tych, którzy korzystają z maców z procesorem Intela.

09.06.2023
9:27
macbook
REKLAMA

macOS Sonoma rozłoży swoje skrzydła wyłącznie na makach z układami Apple Silicon. Posiadacze sprzętu z Intelem, nie dostaną wszystkich zapowiedzianych funkcji.

REKLAMA

Te funkcje tylko dla komputerów Mac z procesorami Apple'a. Nie dla Intela to 

Pełna lista zmian, jakie Apple ogłosił dla nowego systemu macOS Sonoma jest dostępna na oficjalnej stronie firmy z Cupertino. Tych jest kilka - mniejszych lub większych. Żeby skorzystać z niektórych, trzeba mieć komputer Mac z procesorem Apple Silicon, czyli wyposażony w układy M1 lub M2.

Posiadacze starszych maków na procesorze Intela (nawet wymaksowanego Maca Pro za ćwierć miliona złotych z 2019 roku) po prostu z nich nie skorzystają. Mowa np. o nakładce prezentera (ang. Presenter Overlay) wprowadzającej nakładkę wideo podczas wideorozmowy lub prezentacji oraz trybie gry, który umożliwia nałożenie priorytetu na procesor i układ graficzny, tak by gra optymalnie wykorzystywała ich zasoby.

Co więcej, funkcją ekskluzywną dla układów Apple Silicon jest udostępnianie o wysokiej wydajności, a także możliwość wywołania asystenta głosowego poprzez skrócone „Siri”, zamiast „Hey Siri”.

Posiadacze komputerów Mac na Intelu będą musieli przeżyć bez tych funkcji.

Zobacz także:

REKLAMA

System operacyjny macOS Sonoma trafi na maki wydane pod koniec 2017 roku (tj. iMac, MacBook Pro, 12-calowy MacBook) oraz oczywiście, nowsze.  

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA