ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Gracze przekonują się do Windowsa 11. Steam ujawnia wyniki

Windows 11 powoli zastępuje popularną Dziesiątkę, również wśród graczy. Nowe wydanie systemu operacyjnego Microsoftu cały czas zyskuje na popularności, co nawet potwierdzają raporty platformy Steam. Jedenastka jeszcze nigdy nie była tak popularna.

02.05.2023 14.51
Windows 11 podświetlenie
REKLAMA

Microsoft wydał Windowsa 11 około półtora roku temu. Nowy system ma wielu zwolenników i jeszcze więcej przeciwników, którzy korzystają ze starego dobrego Windowsa 10, mającego już na karku prawie 8 lat, lecz wciąż bardzo dobrze zdającego egzamin w codziennym użytkowaniu. 

REKLAMA

Ostatnie działania giganta technologicznego z Redmond - przykładowo decyzja o zakończeniu sprzedaży Windowsa 10 w Microsoft Store, czy ostatnie ogłoszenie, że wersja 22H2 jest ostatnią rozwojową aktualizacją Dziesiątki, jeszcze bardziej przyciągają jednak użytkowników do nowej wersji.

Coraz więcej graczy korzysta z Windows 11. Steam potwierdza

Mamy początek maja, a firma Valve odpowiadająca za platformę Steam, postanowiła opublikować nowe dane z ankiety dotyczącej sprzętu i oprogramowania, która daje całkiem niezły obraz popularności różnych platform wśród graczy. Trzeba przy tym pamiętać, że informacje dotyczą ograniczonej liczby użytkowników, bo udostępnianie takich danych jest dobrowolne.

Niemniej jednak nowy raport jasno wskazuje na to, że nowy system Microsoftu zyskuje na popularności, a Windows 10 powoli traci użytkowników. Co prawda w ankiecie widzimy skok popularności na poziomie dodatkowych 11,72 p.p. Chociaż w ubiegłym miesiącu musiał wystąpić pewien błąd w ankiecie (albo zmiany w sposobie przeprowadzania analizy), ponieważ z 33,27% z lutego w marcu zrobiło się 22,92%.

REKLAMA

Jednak porównując dane z lutego i kwietnia, widzimy wzrost popularności na poziomie 1,37 p.p. A to oznacza, że z Windowsa 11 korzysta niemal 35 proc. graczy, którzy korzystają ze Steama. W ciągu pięciu miesięcy wartość ta wzrosła o 5 p.p. Natomiast udział Windowsa 10 spada, ponieważ z 64,68 proc. z lutego zrobiło się 63,51% proc.

Jak widać, Dziesiątka wciąż jest górą wśród graczy Steama, jednak powoli jest zastępowana nowym systemem Windows 11. Windows 10 będzie wspierany do 14 października 2025, a więc pozostało mu niespełna 2,5 roku żywota. Im bliżej będziemy tej daty, tym gracze z pewnością będą jeszcze bardziej przechodzić na Jedenastkę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA