REKLAMA

Steam zmienia się na lepsze. Oto nowe funkcje platformy

Steam wziął się do pracy i zdecydował się na bardzo oczekiwaną aktualizację swojego klienta desktopowego. Nie, nie chodzi tutaj o wydanie Team Fortress 3, ale o aktualizację. Nareszcie nadążają za czasami. Zaskakujące, że zajęło to tak długo.

28.04.2023 08.46
Steam zmienia się na lepsze. Oto nowe funkcje platformy
REKLAMA

Steam jest tym, czym jest. Jedni uwielbiają go za przejrzysty i prosty design, inni natomiast krytykują za przestarzałość i trudności w obsłudze. Istnieją konkurencyjne platformy, które oferują prostszego w obsłudze klienta, jak na przykład Origin czy Xbox. Deweloperzy platformy Valve wreszcie, choć nieco późno, postanowili wprowadzić zmiany na miarę 2023 roku. Albo 2018 r., ale nadal.

REKLAMA

Klient Steam zmienia się na lepsze.

W wersji beta klienta Steam wprowadzono kilka nowości, które odświeżają stary design i wprowadzają kluczowe dla niektórych funkcje. Najpierw deweloperzy poświęcili sporo czasu na "zmianę sposobu współdzielenia kodu między klientem desktopowym Steam, trybem Big Picture i Steam Deckiem".

Źródło: Steam

Dzięki temu możemy spodziewać się szybszej implementacji i ulepszania funkcji. Na nasze, to oznacza, że szybciej będziemy otrzymywać nowości, a nawet jeśli coś nie działa, to szybko zostanie to naprawione.

Jakie zmiany otrzymaliśmy? Nakładka w grze została całkowicie zmieniona: jest nowy interfejs, większe możliwości personalizacji oraz "nowe narzędzia użytkowe". Pasek narzędzi w grze umożliwia dostęp do wielu funkcji, takich jak czat ze znajomymi, postęp osiągnięć, dyskusje, przeglądarka i wiele innych.

Można dostosować elementy zawartości i przełączać widok między ikonami i listą. Informacje o grze to centrum dla postępów osiągnięć, znajomych grających w tę samą grę, poradników, aktualności i wiele innych.

Aplikacja notatek umożliwia tworzenie - a jakże - notatek dotyczących gry (i nie tylko) w formacie .rtf i działa nawet w trybie offline. Przypięte okna z nakładki można regulować, a powiadomienia Steam są teraz bardziej przydatne. Menedżer zrzutów ekranu jest całkowicie odświeżony.

Czytaj też:

Jednoczesne granie i oglądanie filmu na Steamie

Kolejną nowością jest możliwość oglądania filmów podczas grania. Nie, nie chodzi tu o puszczenie dźwięku w tle i jednoczesne granie. Dzięki funkcji przypinania okien z nakładki, można mieć na ekranie gry dodatkowe elementy, takie jak notatki (co może się przydać w grze Car Mechanic Simulator) oraz filmy - czy Netflix zadziała? Powinien?

REKLAMA

To idealna opcja dla osób, które szybko się nudzą fabułą kolejnego klasyka i chcą w międzyczasie oglądać jakiś mądry film na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA