REKLAMA

Przełom w watchOS 10 bardziej niż pewny. Apple postawi na popularną funkcję z iPhone'a

WatchOS 10 ma przynieść ogromne zmiany w stosunku do swoich poprzedników. Apple podejmie działania, które przyniosą świeżości systemowi dla zegarków, a to za pomocą czegoś, co już widzieliśmy w iPhone'ie.

01.05.2023 12.52
apple watch se apple watch series 8 apple watch ultra
REKLAMA

Czego aktualnie brakuje zegarkom Apple'a? Jedni powiedzą, że większego ekranu, inni z kolei skarżą się na małą wydajność. Ci, którzy szukają czegoś nowego w systemie, będą zadowoleni z kolejnej iteracji, czyli watchOS 10.

REKLAMA

Widżety w watchOS 10 bardziej niż potwierdzone.

O tym, że w watchOS 10 pojawią się widżety mówiono już wcześniej, jednak teraz Mark Gurman z Bloomberga potwierdził tę informację w swoim newsletterze Power On. Analityk opowiedział więcej o tym, jak nowe funkcje będą wyglądały. 

Według niego interfejs umożliwi użytkownikom przewijanie różnych widżetów, takich jak pogoda, notowania giełdowe i kalendarz spotkań, bez konieczności uruchamiania aplikacji. Czyli po prostu, dostaniemy widżety. Jeżeli jego wizualizacja się sprawdzi, to będą wyglądały tak:

Przeczytaj także:

Apple rozważa także zmianę funkcji niektórych przycisków na zegarku, aby zamiast ekranu głównego, otwierały określone widżety. Na przykład, naciśnięcie Digital Crown uruchamia obecnie ekran główny, ale w watchOS 10 może ona otwierać widżety. To pozwoli na szybki dostęp do najważniejszych informacji.

Gurman uważa, że ten ruch jest uzasadniony, ponieważ aplikacje rodem z iPhone'a "nie zawsze mają sens na zegarku", a "aplikacje na Apple Watcha ledwo co się przyjęły".

REKLAMA

Kiedy zobaczymy watchOS 10?

Premiera nowego systemu nastąpi podczas konferencji dla deweloperów, WWDC, która rozpoczyna się 5 czerwca. Podczas wydarzenia możemy też zobaczyć pierwszy raz nowego MacBooka Air 15.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA