REKLAMA

iPhone 15 Ultra będzie fotograficznym potworem. To największa zmiana od lat

Co prawda do premiery iPhone'a 15 jeszcze sporo czasu, ale pojawiają się coraz ciekawsze przecieki na jego temat. Najnowsze sugerują, że najpotężniejszy z serii, iPhone 15 Ultra, zyska największą matrycę, jaką kiedykolwiek wykorzystano w smartfonie Apple'a.

24.04.2023 16.54
iphone 15 co wiemy pro max plus ultra 2023
REKLAMA

Apple już pracuje w pocie czoła, żeby za około pół roku wydać swoją najnowszą serię smartfonów. Do rodziny może wejść wariant z dopiskiem Ultra, który w przeciekach jest zamiennie nazywany 15 Pro Max. Nie dość, że będzie być może pierwszym telefonem firmy z modułem peryskopowym, to jeszcze powinien zyskać znacznie ulepszoną matrycę.

REKLAMA

iPhone 15 Ultra (Pro Max) ma szansę zostać fotograficzną bestią.

Jak informuje Ice Universe, nowy flagowiec Apple ma zyskać mocny zestaw aparatów. Główny obiektyw iPhone'a 15 Ultra ma bazować na matrycy Sony IMX903 o rozdzielczości 48 Mpix - w poprzedniku zastosowano IMX803 o tej samej rozdzielczości. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie rozmiar matrycy. IMX903 ma 1/1,14” i będzie największym sensorem, jaki kiedykolwiek wykorzystano w iPhonie. Obecny iPhone 14 Pro Max w głównym aparacie ma do dyspozycji 1/1,28-calową matrycę - różnica jest zauważalna.

Większa matryca oferuje lepsze możliwości. Może przyjąć więcej światła i co za tym idzie, zapewnić jeszcze dokładniejsze i szczegółowe zdjęcia, wykonane zarówno w dzień, jak i w nocy.

Tak może wyglądać iPhone 15 Ultra

Łącząc te dane z ostatnimi doniesieniami, które mówią, że iPhone 15 Ultra ma zostać wyposażony w peryskopowy teleobiektyw o zmiennej ogniskowej (coś na podobieństwo Sony, które oferuje takie rozwiązanie w swojej Xperii 1 IV), gwarantujący maksymalnie 6-krotne zbliżenie optyczne. Szykuje się zatem mocna propozycja dla fanów mobilnej fotografii.

A co z resztą specyfikacji sztandarowego iPhone'a 15?

REKLAMA

Jeśli natomiast chodzi o niefotograficzne aspekty iPhone 15 Ultra, zmian również będzie dużo. Urządzenie może zostać pierwszym smartfonem Apple'a ze złączem USB-C. Co więcej, fizyczne przyciski na bocznych ramkach mogą odejść do lamusa i będą zastąpione dotykowymi panelami z wibracjami - przypominających przycisk Home z iPhone 7.

A sercem smartfona zostanie procesor A17 Bionic wykonany w 3-nm procesie technologicznym przez TSMC. Jeśli wszystkie wcześniejsze doniesienia na temat sprzętu się potwierdzą, iPhone 15 Ultra będzie ultra nie tylko z nazwy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA