REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Ty też możesz być Blanką Lipińską. Sztuczna inteligencja napisze za ciebie książkę

Sztuczna inteligencja każdego dnia zyskuje na sile dzięki tworzeniu nowych narzędzi, które mają na celu usprawnienie lub zautomatyzowanie różnych zadań. Tym razem pod lupę wzięto pisanie powieści i opowiadań. Narzędziem jest Story Engine od Sudowrite.

19.05.2023
13:55
Sudowrite, sztuczna inteligencja dla pisarzy
REKLAMA

Sudowrite wprowadziło Story Engine - narzędzie oparte na SI, które ma pomagać w tworzeniu dłuższych opowieści.

REKLAMA

Sudowrite - sztuczna inteligencja wspomagająca pisanie1

Narzędzie przedstawiane jest przez marketingowców jako partner do pisania i coś, co "zawsze przeczyta twoją wersję roboczą" i przy tym "nigdy nie będzie cię oceniało". "Dostaniesz stronę słów w czasie krótszym niż potrzebny na przygotowanie kawy" - reklamują Story Engine twórcy.

Story Engine oferuje planszę do generowania i tworzenia postaci, co może okazać się niezwykle przydatne podczas tworzenia dłuższej opowieści.

Przeczytaj także:

Sudowrite opiera się na modelu GPT-3, a nie najnowszej wersji GPT-4, więc w przyszłości możemy się spodziewać jeszcze większych możliwości.

Darmowa wersja oprogramowania obejmuje 4 tysiące słów. Więcej można uzyskać poprzez miesięczną subskrypcję, która kosztuje około 45 złotych/miesiąc (10 dolarów).

Reakcja internautów? Niekoniecznie pozytywna.

W odpowiedzi na tweet z ogłoszeniem Sudowrite pojawiło się wiele komentarzy, których autorzy jednomyślnie twierdzą, że tworzenie takich narzędzi jest bezsensowne i obraża twórców:

REKLAMA

Interesujący jest również czas pojawienia się aplikacji. Od początku maja trwa protest Amerykańskiej Gildii Pisarzy, a związkowcy walczą o prawa autorów, zmiany w ich kontraktach, które nie uległy prawie żadnym modyfikacjom od czasu boomu na platformy streamingowe. Istotne jest również ustalenie zależności między SI a prawami scenarzystów.

Zdjęcie główne: kung_tom / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA