REKLAMA

Chrome poprawi twoje błędy. Świetna nowość w przeglądarce Google

Google wprowadził szereg zmian w przeglądarce Chrome, które mają ułatwić korzystanie z internetu dzięki nowym funkcjom dostępności.

19.05.2023 08.58
Chrome znajdzie i poprawi błędyw URL-ach
REKLAMA

Jeśli jeszcze o tym nie wiedzieliście, 18 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Dostępności, który skupia się na osobach z niepełnosprawnościami i specjalnymi potrzebami w świecie cyfrowym. Google postanowił wprowadzić kilka zmian w Chrome, które są niezwykle przydatne.

REKLAMA

Chrome teraz poprawia adresy URL.

Chrome staje się jeszcze inteligentniejszy i bardziej pomocny. W poście na blogu ogłoszono, że przeglądarka będzie znajdowała błędy w adresach i zasugeruje adresy internetowe na bazie poprawek.

Dzięki temu wzrasta dostępność dla osób z dysleksją, uczących się języków i wszystkich, którzy popełniają literówki, ułatwiając dostęp do wcześniej odwiedzanych stron internetowych pomimo błędów ortograficznych

- czytamy w oficjalnym ogłoszeniu.

Nowa funkcja ma być już dostępna w wersji przeglądarki Google Chrome (chociaż użytkownicy macOS zgłaszają, że jeszcze jej nie widzą). Natomiast na urządzenia mobilne ma trafić "w najbliższych miesiącach".

Przeczytaj także:

Opisy obrazków i Live Caption.

Ale to nie wszystko! Alternatywny opis (alt text) umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym otrzymywanie opisów obrazów. Wiele obrazów nie posiada odpowiednich opisów, co utrudnia dostęp do informacji wizualnych dla tych osób.

Teraz sztuczna inteligencja w narzędziu Lookout może analizować obrazy i dostarczać ich opis. Funkcja ta jest testowana przez społeczność niewidomych i niedowidzących we współpracy z Królewskim Narodowym Instytutem Niewidomych (RNIB).

Google rozszerzył również funkcję Live Caption, która oferuje podpisy w czasie rzeczywistym dla dźwięków, na tablety z systemem Android. Użytkownicy teraz mogą pisać odpowiedzi podczas rozmów, które są odczytywane głośno przez drugą osobę.

REKLAMA

Dodano także wsparcie dla języków francuskiego, niemieckiego i włoskiego oraz rozszerzono dostęp do funkcji Live Caption na urządzenia Pixel 4, Pixel 5 i inne urządzenia z systemem Android.

Zdjęcie główne: Evan Lorne / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA