REKLAMA

Stworzyli laptop bez ekranu. Zaraz, co?

Firma Sightful pokazała ciekawy pomysł na przenośny komputer - projekt Spacetop. Po co komu ekran, skoro można mieć okulary?

19.05.2023 05.55
Spacetop to laptop bez klawiatury, ale z okularami
REKLAMA

Firma Sightful, specjalizująca się w "interakcji człowieka z komputerem" - cokolwiek to oznacza - wprowadza na rynek swój pierwszy produkt, Spacetop to laptop rozszerzonej rzeczywistości bez fizycznego ekranu.

REKLAMA

Spacetop to laptop bez ekranu (ale z okularami).

Źródło: Spacetop

Projekt ten polega na wykorzystaniu okularów NReal, które wyświetlają wirtualny ekran o ekwiwalencie przekątnej 100 cali. Spacetop składa się z platformy sprzętowej, pełnowymiarowej klawiatury oraz dedykowanych okularów NReal.

Źródło: Spacetop

Przeczytaj także:

Jeśli chodzi o specyfikację, jest to urządzenie mobilne, więc nie spodziewajcie się wydajności oferowanej przez AMD czy Intela. Zamiast tego, znajdziemy tutaj Snapdragona 865, GPU Adreno 650, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Dwa światy stoją na rozdrożu: laptopy stanowią kluczowy element naszego codziennego życia zawodowego, ale technologia nie rozwija się wraz z oczekiwania wielu ludzi. Z drugiej strony, rozszerzona rzeczywistość ma ogromny potencjał i wiele obiecuje, ale nie znalazła jeszcze codziennego zastosowania. Jesteśmy w idealnym momencie, aby wprowadzić znaczącą zmianę w urządzeniach, które wszyscy dobrze znamy i kochamy. Spacetop Early Access stanowi pierwszy krok w tej podróży

- powiedział w oświadczeniu Tamir Berliner, dyrektor generalny Sightful.

Cena? Priv

Źródło: Spacetop

Jeśli zastanawiacie się, ile może kosztować Spacetop - nie jesteście sami, ponieważ ja również nie mam pojęcia. Nikt nie zna jeszcze ceny, choć wiemy, że na początku będzie dostępny jedynie dla tysiąca wczesnych testerów.

Sightful zapowiada, że urządzenia Spacetop Early Access zostaną wysłane w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Firma rozpocznie kontaktowanie się z osobami, które zakwalifikują się do udziału w programie już w połowie czerwca.

REKLAMA

Cała ta koncepcja brzmi futurystycznie, ale warto pamiętać, że Spacetop to pierwszy produkt tej firmy na rynku. Może ona odnieść wielki sukces albo zawieść oczekiwania.

Jeśli jesteście entuzjastami nowinek technologicznych i zawsze marzyliście o noszeniu na głowie okularów i oglądaniu 100-calowego ekranu, to trudno oprzeć się temu ciekawemu pomysłowi startupu z Tel Awiwu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA